Serwis Miejski miasta Żory

Aktualność

Przemysław Karbowski nagrodzony za swoje opowiadania

Talent pisarza z Żor, Przemysława Karbowskiego został doceniony w dwóch ogólnopolskich konkursach literackich! Jeśli macie ochotę przeczytać jedno z nagrodzonych opowiadań, możecie zabrać je do domu.

Okładki jednodniówki "Korfantówka"

W kończącym się roku Przemysław Karbowski wystartował w trzech konkursach literackich, z których dwa skończyły się jego sukcesem. W II Ogólnopolskim Konkursie na Opowiadanie im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego żorzanin otrzymał wyróżnienie za opowiadanie pt. „Henryk”. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji konkursu wyróżnionych zostało zaledwie 16 spośród 439 zgłoszonych prac.

Kolejne wyróżnienie mieszkaniec Żor otrzymał w organizowanym przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego konkursie pt. „Korfantastic” na opowiadanie historyczno-fantastyczne inspirowane Korfantym i powstaniami śląskimi. Konkursowe jury wyróżniło jego pracę pt. „Plan Coor-Fantera”. To już kolejny sukces Przemysława Karbowskiego w tym konkursie – przypomnijmy, że rok temu został laureatem nagrody głównej.

Zwycięskie opowiadania oraz prace plastyczne z konkursu „Korfantastic” zostały opublikowane w „Korfantówce”, czyli piśmie wydawanym przez Instytut Korfantego. Osoby, które chciałyby odebrać gazetę w wersji papierowej i zapoznać się m.in. z opowiadaniem żorzanina mogą to zrobić od 8 grudnia w informacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach. „Korfantówkę” w PDF-ie można pobrać ze strony instytutu.

Dodatkowo na pierwszą osobę, które poda hasło „Powstania Śląskie” oprócz gazety będzie czekała książka historyczno-naukowa pt. „Nim wybuchło pierwsze powstanie śląskie 1919 roku”.