Zadbaj o zdrowie! Skorzystaj z programu Profilaktyka 40 PLUS

„Profilaktyka 40 PLUS”, to nowy program, którego celem jest profilaktyczna diagnostyka w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Każdy Polak powyżej 40. roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.

Grafika z 4 osobami po 40 roku życia i napisami: - #badaMysię - masz 40 lat lub więcej? Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych i bądź zdrów!

Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów. Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego i nie zawsze skutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Każdy uprawniony do udziału w programie może skorzystać z pakietu badań diagnostycznych w punkcie, który będzie realizował program „Profilaktyka 40 PLUS”. Wystarczy, że zgłosi się do placówki z dowodem osobistym. Listę punktów można znaleźć na stronie pacjent.gov.pl.

„Profilaktyka 40 PLUS” zakłada realizację badań diagnostycznych w formie trzech pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.

Aby skorzystać z badań należy:
1. zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) na stronie pacjent.gov.pl;
2. wypełnić ankietę Profilaktyki 40 PLUS;
3. po jej uzupełnieniu wygenerować e-skierowanie na pakiet badań (generowanie e-skierowania przez system trwa do 2 dni roboczych);
4. wziąć ze sobą dowód osobisty i zgłosić się na badania w placówce, która realizuje program;
5. sprawdzić wyniki badań w placówce, w której wykonano badania.

Jeśli pacjent nie korzysta z Internetowego Konta Pacjenta (IKP), może uzyskać e-skierowanie na pakiet badań za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej (DOM) pod nr tel. 22 735 39 53.