Poczuj świąteczną atmosferę na Jarmarku na żorskim Rynku!

W tym roku Jarmark Świąteczny na dłużej zagości na żorskim Rynku! Od 15 aż do 31 grudnia będzie tu można kupić świąteczne upominki, piękne ozdoby oraz coś pysznego do jedzenia i picia. Nowością będzie ogromny namiot ustawiony na Rynku, w którym będzie można komfortowo oglądać występy artystyczne, coś zjeść, czy po prostu posiedzieć w gronie rodziny i przyjaciół niezależnie od pogody!

Pełny smaków, zapachów, pięknego rękodzieła, ciekawych drobiazgów i atrakcji artystycznych – taki będzie tegoroczny Jarmark Świąteczny na żorskim Rynku! Rozpocznie się w piątek, 15 grudnia i potrwa aż do niedzieli, 31 grudnia! W tych dniach, w godzinach od 12:00 – 20:00 będzie można  zrobić zakupy w domkach handlowych ustawionych do Rynku. Znajdziecie tam m.in. artykuły dekoracyjne, miody, świece, rękodzieło, biżuterię. Oczywiście nie zabraknie też różnych smakołyków oraz gorącej czekolady czy grzanego wina.

Jarmark Świąteczny wystartuje, 15 grudnia i na ten dzień zaplanowaliśmy także pierwsze wydarzenia towarzyszące. – Będą koncerty, ciekawe warsztaty i wspólne kolędowanie. Wszystko to pod ogromnym namiotem, więc zapraszamy na Rynek niezależnie od pogody! Wspólnie stwórzmy niepowtarzalną, świąteczną atmosferę – zachęca Adrian Lubszczyk, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory.

Piątek, 15 grudnia będzie pełny atrakcji dla dzieci i ca­łych rodzin. Zaczniemy o godz. 16:30 od premiery nowego Kalendarza Żorskiego. Następnie o godz. 17:00 zapraszamy na interaktywny kon­cert pt. „Zima Stwora Głodomora”, w którym wystąpią wesołe pluszowe postacie. Po nim „Śląska Wigilia”, czyli inscenizacja świąteczna Edukacji Regionalnej oraz koncert świąteczny grupy 4mation. Od godzin 17:00 – 19:00 będą też odbywały się „Świąteczne wariacje”, czyli warsztaty z żorską Biblioteką.

16 grudnia atrakcje towarzyszące wystartują o godz. 16:00. Na scenie wystąpią kolejno: ZPiT Sari, Zespół Ludowy Baranowice, zespół Jagoda i Jagódki, Voce Vocal Studio i Magic Voice. Na koniec zabrzmią „Kolędy Serca” w wykonaniu kwartetu: Małgorzata Hutek, Karol Makowski, Dominika Kierpiec-Kontny i Patryk Zakrzewski. Również tego dnia w godz. 16:00 – 18:00 Biblioteka zaprosi na warsztaty pt. „Gigantyczne śnieżynki i kartki z życzeniami”.

W niedzielę, 17 grudnia o godz. 16:00 wystąpią wokaliści Klubu Piosenki BALLO, a po nich Zespół Ludowy Małe Rojanki. Następnie skrzypcowe interpretacje światowych hitów zaprezentuje Kolina Violin. Na godz. 17:15 zaplanowano koncert pt. „Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy?” w wykonaniu duetu Beata Przybytek i Bogusław Kaczmar. Po godz. 19:00 na Rynek wjadą „Świąteczne Samochody”, czyli pięknie oświetlone i udekorowane auta, przygotowane przez Stowarzyszenie Race For Victory. Oczywiście wcześniej „Świąteczne Samochody” przejadą ulicami Żor, a szczegóły znajdziecie na Facebooku.

Atrakcje towarzyszące Jarmarkowi zaplanowano też na czwartek, 21 grudnia. Właśnie wtedy odbędzie się „Wigilia dla Mieszkańców”! Od godziny 17:00 tradycyjnie już będzie można spróbować moczki, barszczu i krokietów z kapustą i grzybami, przygotowanych przez pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja”. Czas umilały będą nam kapele góralskie: Beskid oraz Baciarka! – Wigilia na Rynku to już nasza żorska tradycja. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu. To doskonała okazja by wzajemnie lepiej się poznać, porozmawiać, podzielić opłatkiem i złożyć życzenia. W tym przedświątecznym czasie zróbmy sobie chwilę przerwy od obowiązków i wspólnie spędźmy miło czas – zaprasza Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory. Tego dnia w godz. 17:00 – 19:00 będzie można za darmo skorzystać z karuzeli „Żorzanki”.

Kolejnego dnia, 22 grudnia zaprosimy mieszkańców na wspólne kolędowanie z zespołami Zielona Nutka, Voce Segreto oraz AF Music, a także na świąteczny film! – Na naszym plenerowym ekranie wyświetlimy świąteczny klasyk, film który kochają mali i duzi, czyli „Opowieść Wigilijną” – mówi radna Jolanta Hrycak, kierownik kina „Na Starówce”. Tego dnia w godz. 17:00 – 19:00 odbędą się również warsztaty prowadzone przez Bibliotekę pt. „Zimowe lampiony”.

Jarmark Świąteczny na żorskim Rynku zakończy plenerowa dyskoteka sylwestrowa z DJ-em. Rozpocznie się o godz. 22:00 i potrwa do godz. 2:00. Oczywiście nie zabraknie odliczania do północy oraz życzeń dla Mieszkańców Żor!

Zapraszamy do wspólnego świętowania na Jarmarku Świątecznym w Żorach!

Sponsorami Jarmarku Świątecznego są:  szkoła językowa Tower School of English oraz Centrum Ogrodnicze Limba.