Pieśni pasyjne w międzynarodowym wydaniu zabrzmią w żorskich kościołach

Dwa kościoły, dwa dni doskonałej muzyki i cztery wspaniałe chóry – tak w liczbach przedstawić można nową inicjatywę na kulturalnej mapie naszego miasta! Już w marcu zapraszamy na I Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach.

Przez lata pieśni pasyjne rozbrzmiewały w naszym mieście podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. Teraz przepiękne pieśni pokutne i pasyjne zaprezentowane zostaną w nowym, międzynarodowym wymiarze.

Pierwsza edycja Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach odbędzie się 24 i 25 marca br. W piątek, 24 marca o godz. 17:00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Osińskiej 4 odbędzie się koncert inauguracyjny. Wystąpią: Wyższobramski Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie pod dyrekcją Piotra Sikory oraz Chór Mieszany Katedry Wawelskiej pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego.

Drugiego dnia - w sobotę, 25 marca - koncert odbędzie się w kościele parafii pw. św. ap. Filipa i Jakuba w Żorach. O godz. 17:00 wystąpią Chór mieszany „HRON” ze Słowacji pod dyrekcją Petera Bibzy oraz Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak. Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

Ambasadorem I Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach jest Senator RP Ewa Gawęda, a patronat honorowy nad imprezą objęli: prof. dr hab. Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, ks. dr Wiktor Skworc – Arcybiskup Metropolita Katowicki, ks. bp. dr Marian Niemiec – Zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie pasyjne.zory.pl.