Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Pieśni pasyjne w międzynarodowym wydaniu zabrzmią w żorskich kościołach

Dwa kościoły, dwa dni doskonałej muzyki i cztery wspaniałe chóry – tak w liczbach przedstawić można nową inicjatywę na kulturalnej mapie naszego miasta! Już w marcu zapraszamy na I Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach.

Przez lata pieśni pasyjne rozbrzmiewały w naszym mieście podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. Teraz przepiękne pieśni pokutne i pasyjne zaprezentowane zostaną w nowym, międzynarodowym wymiarze.

Pierwsza edycja Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach odbędzie się 24 i 25 marca br. W piątek, 24 marca o godz. 17:00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Osińskiej 4 odbędzie się koncert inauguracyjny. Wystąpią: Wyższobramski Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie pod dyrekcją Piotra Sikory oraz Chór Mieszany Katedry Wawelskiej pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego.

Drugiego dnia - w sobotę, 25 marca - koncert odbędzie się w kościele parafii pw. św. ap. Filipa i Jakuba w Żorach. O godz. 17:00 wystąpią Chór mieszany „HRON” ze Słowacji pod dyrekcją Petera Bibzy oraz Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak. Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

Ambasadorem I Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach jest Senator RP Ewa Gawęda, a patronat honorowy nad imprezą objęli: prof. dr hab. Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, ks. dr Wiktor Skworc – Arcybiskup Metropolita Katowicki, ks. bp. dr Marian Niemiec – Zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie pasyjne.zory.pl.

 

Zobacz więcej aktualności