Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Nowa wersja „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory” już do wglądu

W toku konsultacji społecznych projektu „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory” do Urzędu Miasta Żory wpłynęły liczne wnioski mieszkańców. Przychylając się do tych wniosków, Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha zdecydował o wprowadzeniu zmian w projekcie studium już na tym etapie! Zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną wersją tego dokumentu.

Aktualny rysunek projektu „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory”

- Wprowadzone zmiany dotyczą miedzy innymi proponowanych wcześniej w projekcie Studium terenów przemysłowych w dzielnicy Rój oraz na granicy dzielnic Rogoźna i Rowień-Folwarki. Tereny pod działalność przemysłową są oczywiście bardzo ważne dla dalszego rozwoju naszego miasta. Najważniejsze jest jednak to, by Żory były dla obecnych i przyszłych mieszkańców dobrym miejscem do życia, by mogli oni być dumni ze swojej małej ojczyzny! – mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

POBIERZ Projekt studium po zmianach (aktualizacja 04.03.2024 r.)

Przypominamy, że uwagi do propozycji zawartych w projekcie „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory” można składać do 6 marca 2024 r. na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej z podpisem kwalifikowanym, do Prezydenta Miasta Żory, adresując  je na Wydział Urbanistyki i Architektury, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory.

Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz  oznaczenie nieruchomości, tj. numer działki, której dotyczy.

Wszystkie potrzebne dokumenty, w tym formularz do składania uwag można znaleźć na bip.zory.pl.

 

Zobacz więcej aktualności