Nowa wersja „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory” już do wglądu

W toku konsultacji społecznych projektu „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory” do Urzędu Miasta Żory wpłynęły liczne wnioski mieszkańców. Przychylając się do tych wniosków, Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha zdecydował o wprowadzeniu zmian w projekcie studium już na tym etapie! Zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną wersją tego dokumentu.

Aktualny rysunek projektu „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory”

- Wprowadzone zmiany dotyczą miedzy innymi proponowanych wcześniej w projekcie Studium terenów przemysłowych w dzielnicy Rój oraz na granicy dzielnic Rogoźna i Rowień-Folwarki. Tereny pod działalność przemysłową są oczywiście bardzo ważne dla dalszego rozwoju naszego miasta. Najważniejsze jest jednak to, by Żory były dla obecnych i przyszłych mieszkańców dobrym miejscem do życia, by mogli oni być dumni ze swojej małej ojczyzny! – mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

POBIERZ Projekt studium po zmianach (aktualizacja 04.03.2024 r.)

Przypominamy, że uwagi do propozycji zawartych w projekcie „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Żory” można składać do 6 marca 2024 r. na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej z podpisem kwalifikowanym, do Prezydenta Miasta Żory, adresując  je na Wydział Urbanistyki i Architektury, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory.

Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz  oznaczenie nieruchomości, tj. numer działki, której dotyczy.

Wszystkie potrzebne dokumenty, w tym formularz do składania uwag można znaleźć na bip.zory.pl.