Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory

Mikołaj odwiedził żorski Rynek

Radosne uśmiechy dzieci i dorosłych oraz doskonała zabawa w towarzystwie psotnych elfów towarzyszyły imprezie mikołajkowej na żorskim Rynku.

Mikołaj i Śnieżynka na szczudłach prowadzą paradę dzieci przez żorski Rynek

Pierwszym akcentem Mikołajek tradycyjnie już było rozświetlenie choinki na żorskim Rynku. Do wspólnego odliczania zaprosili mieszkańców Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta Żory oraz Jolanta Hrycak – Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Młodzieży Rady Miasta Żory.

Gdy piękna choinka rozbłysła światełkami, na Rynek w towarzystwie płonących rac wkroczyły elfy oraz Śnieżynka i Święty Mikołaj na szczudłach! Najpierw przygotowali barwną paradę z udziałem wszystkich dzieci, a potem zaprosili najmłodszych na mikołajkowy spektakl. Po nim zorganizowane zostały warsztaty kuglarskie, a wszyscy obecni na Rynku zostali poczęstowani czekoladkami od Urzędu Miasta Żory. Do dyspozycji mieszkańców była też karuzela „Żorzanka”, z której można było tego dnia skorzystać bezpłatnie.