Międzypowiatowa Olimpiada Bezpieczeństwa w Żorach – zgłoszenia do 20 czerwca!

Miasto Żory wraz z Komendą Policji w Żorach organizuje konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych, uczęszczających do klas o profilach ratowniczych i mundurowych. Konkurs odbędzie się 17 września.

Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Żory przy al. Wojska Polskiego 25 z lotu ptaka oraz napis: Ogłoszenie

Celem konkursu jest promowanie podejmowania pracy w służbach mundurowych i służby innym oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez uczniów szkół średnich. Konkurs ma także na celu edukację młodzieży w zakresie bezpieczeństwa oraz budowanie zaufania do funkcjonariuszy służb mundurowych.

Wśród zadań stawianych uczestnikom konkursu znajdą się:

• test wiedzy ogólnej,
  • sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • konkurs w strzeleniu z broni laserowej,
  • pokonanie toru przeszkód,
  • bieg drużynowy.

W konkursie mogą wziąć udział trzyosobowe drużyny, złożone z uczniów szkół ponadpodstawowych uczęszczających do klas o profilach ratowniczych i mundurowych, zwane dalej Uczestnikami. W konkursie może wziąć udział maksymalnie trzech uczestników z jednego powiatu.

Udział w konkursie jest bezpłatny! Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie prawidłowo wypełnionej Karty Zgłoszeniowej.

Prawidłowo wypełnioną Kartę Zgłoszeniową należy złożyć w  terminie do 20.06.2024 r., do godz. 15:30 w następujący sposób:

• bezpośrednio do Wydziału Promocji, Kultury i Sportu, Urząd Miasta Żory, pokój nr 104, Rynek 9, 44-240 Żory,
  • pocztą na adres: Wydział Promocji, Kultury i Sportu, Urząd Miasta Żory, Rynek 9, 44-240 Żory (w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Międzypowiatowa Olimpiada Bezpieczeństwa”),
  • przesłać w wersji elektronicznej na adres: wpks@um.zory.pl, w tytule wiadomości wpisując „Międzypowiatowa Olimpiada Bezpieczeństwa”. W przypadku zgłoszenia elektronicznego, należy przesłać skan podpisanej Karty Zgłoszeniowej.

Konkurs odbędzie się we wtorek, 17 września o godz. 10:00 w hali sportowej MOSiR Żory przy ul. Folwareckiej 10 w Żorach, a część sportowa odbędzie się na terenie Parku Cegielnia.

Organizatorami Konkursu pn. „Międzypowiatowa Olimpiada Bezpieczeństwa” są: Gmina Miejska Żory oraz Komenda Miejska Policji w Żorach.

Wszelkich informacji dotyczących Konkursu udziela Organizator pod nr tel. 32 43 48 176 lub 32 43 48 194.