„Maszkiety i Konkrety”. Trwają zgłoszenia do Przeglądu Śląskiej Kultury Regionalnej

Instytut Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki wraz z gminą Gaszowice zapraszają koła gospodyń wiejskich do wzięcia udziału w konkursie w ramach projektu „Maszkiety i konkrety - przegląd śląskiej kultury regionalnej”.

Grafika z napisem: „Maszkiety i konkrety - przegląd śląskiej kultury regionalnej”. Gaszowice, 20 sierpnia godz. 15. Obok rysunkowy wizerunek pary w strojach ludowych.

Zadaniem projektu „Maszkiety i konkrety — przegląd śląskiej kultury regionalnej” jest przede wszystkim integracja środowiska kół gospodyń wiejskich oraz innych organizacji funkcjonujących na terenie województwa śląskiego, działających w obszarze propagowania kultury ludowej i folkloru. Organizatorzy chcą promować organizacje dbające o lokalne tradycje, w poszanowaniu wartości propolskich i patriotycznych oraz śląskich.

Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z naszego regionu odbędzie się już w sobotę, 20 sierpnia o godz. 15:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Zgłoszenia KGW przyjmowane są do 18 sierpnia, a kartę zgłoszeniową oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej organizatora konkurs.

Projekt sfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2022”.