Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Małżonkowie z Żor świętowali piękne jubileusze

14 listopada Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory spotkał się z parami małżeńskimi świętującymi jubileusze pożycia małżeńskiego. Pary świętowały 50, 60 i 70 rocznicę ślubu.

Aż 56 par małżeńskich zostało odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – pary te obchodziły Złote Gody. Odznaczenia te, zostały nadane jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej, a w jego imieniu wręczył je Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory. Ten wyjątkowy medal ma kształt stylizowanej, sześciopromiennej gwiazdy. Na awersie umieszczone są dwie srebrzone róże. Na odwrotnej stronie umieszczony jest monogram RP i napis: "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie".

Prezydent Żor w imieniu mieszkańców naszego miasta pogratulował wszystkim parom  tak pięknego Jubileuszu oraz złożył życzenia zdrowia, pogody ducha, uśmiechu na co dzień oraz wszelkiej pomyślności.

Życzę Państwu również, aby tak jak dotychczas, Rodzina i Przyjaciele otaczali Państwa życzliwością i troskliwością, a wspólnie przeżyte lata były dla Państwa źródłem satysfakcji z życiowych dokonań – winszował jubilatom Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory.

Diamentowe Gody, czyli 60 rocznicę ślubu, świętowało 8 par: Hildegarda i Marian Dyczkowie, Anna i Robert Greniowie, Aniela i Herbert Jendrzczokowie, Hildegarda i Karol Kreisowie, Łucja i Waldemar Olszewscy, Irena i Leszek Rychterowie, Łucja i Bogusław Szewieczkowie oraz Joanna i Zygmunt Wajdowie. Natomiast Żelazne Gody, czyli 65 rocznicę ślubu świętowała jedna para: Łucja i Augustyn Konieczni.

Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczone zostały pary: Krystyna i Kazimierz Bartoszkowie, Zofia i Józef Batkowie, Genowefa i Zenon Błaszkiewiczowie, Barbara i Jan Cieniawowie, Lucyna i Tadeusz Cyranowie, Halina i Jerzy Czyżowie, Irena i Andrzej Ćwięczkowie, Cecylia i Jan Fijasowie, Helena i Jan Gawliczkowie, Grażyna i Józef Gilowie, Janina i Jerzy Grodoniowie, Gabriela i Zbigniew Iwaniccy, Marianna i Henryk Janusowie, Elżbieta i Wiesław Jańczykowie, Teresa i Kazimierz Jeżewscy, Weronika i Stanisław Jurczykowie, Mieczysława i Szczepan Kamińscy, Helena i Zygmunt Kamińscy, Elżbieta i Edmund Knapczykowie, Małgorzata i Walter Knapczykowie, Urszula i Mieczysław Krakowczykowie, Jadwiga i Marian Krawczykowie, Stanisława i Jan Krzyżaniakowie, Mirosława i Stefan Lenarczykowie, Henryka i Eugeniusz Maciągowie, Edyta i Mieczysław Majchrzakowie, Beata i Piotr Matejowie, Agata i Stanisław Michalscy, Irena i Marian Mnichowie, Teresa i Zygmunt Mularczykowie, Alina i Stanisław Mularscy, Irena i Ryszard Oczkowscy, Danuta i Czesław Pajączkowscy, Teresa i Roman Pelcowie, Barbara i Marian Pergołowie, Jadwiga i Stanisław Perzyńscy, Elżbieta i Franciszek Plewowie, Danuta i Henryk Płonkowie, Małgorzata i Jan Rączkowie, Michalina i Jan Suchońscy, Danuta i Ryszard Sobczakowie, Maria i Franciszek Siudutowie, Dorota i Kazimierz Staniszewscy, Halina i Stanisław Stokowscy, Danuta i Janusz Szmerowie, Zofia i Henryk Świdergałowie, Maria i Ryszard Teodorczykowie, Halina i Józef Tomalowie, Teresa i Leszek Tomczykowie, Jadwiga i Stanisław Waligórowie, Irena i Jan Trąbczyńscy, Krystyna i Marian Zaborscy, Jadwiga i Andrzej Zahorscy, Danuta i Tadeusz Zagrodnikowie, Jadwiga i Stefan Ziemiańscy oraz Teresa i Jan Zyszczakowie.

Uroczystość odbyła się w sali bankietowej Restauracji Arkadia w Żorach. Spotkanie przebiegło w podniosłej i serdecznej atmosferze. Prezydent wzniósł toast za pomyślność i zdrowie jubilatów, następnie wspólnie odśpiewano im „Sto lat”. Swoimi występami uroczystość uświetnili: kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, a także Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”, który przypomniał jubilatom popularne śląskie melodie.

Szanownym jubilatom gratulujemy pięknych rocznic i życzymy wiele szczęścia, zdrowia i radości na dalsze wspólne lata życia!

Zobacz więcej aktualności