Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory

Konkurs ofert nr 8/2023

Prezydent Miasta Żory ogłasza otwarty konkurs ofert nr 8/2023 na realizację w roku 2023 zadań publicznych miasta w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, jak również upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji.

Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Żory przy al. Wojska Polskiego 25 z lotu ptaka oraz napis: Ogłoszenie

Rodzaje zadań:

W zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej:

• „Wspieranie edukacji obywatelskiej, samorządowej lub patriotycznej szczególnie upamiętniającej ważne dla miasta, regionu i kraju wydarzenia”. Celem zadania jest edukacja w formie dostosowanej do wieku beneficjentów na temat ważnego w historii kraju, regionu lub miasta Żory wydarzenia lub na temat struktury naszego miasta i możliwości wpływania na jej kształt.

W zakresie upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji:

• „Wspieranie działań edukacyjnych dotyczących przeciwdziałaniu mowie nienawiści, upowszechnianiu i ochronie wolności oraz praw człowieka i praw obywatelskich ”. Celem zadania jest:

- krzewienie kultury dyskusji i debaty publicznej wolnej od uprzedzeń, krzywdzących stereotypów i różnych form werbalnej przemocy,
- wzrost wiedzy z zakresu zjawiska dyskryminacji i wykluczenia społecznego.

• „Promowanie idei Żorskiego Budżetu Obywatelskiego oraz innych form partycypacji społecznej mieszkańców miasta. Celem zadania jest realizowanie działań edukacyjnych związanych z budowaniem postawy, odpowiedzialności społecznej oraz zachęcającej do czynnego uczestnictwa w życiu obywatelskim miasta”.

Na realizację zadań przeznacza się środki z budżetu miasta w łącznej wysokości 25.000,00 zł. Realizacja zadań zgłoszonych do konkursu ofert powinna rozpocząć się nie wcześniej niż 10.03.2023 r. i zakończyć najpóźniej do 30.12.2023 r.

Ofertę należy sporządzić i złożyć terminowo w serwisie internetowym Witkac.pl, w odpowiedzi na ogłoszony tam konkurs najpóźniej do 13.02.2023 r. do godz. 13:00, a następnie wydrukować dokument "potwierdzenie złożenia oferty".

Wygenerowane w systemie, wydrukowane i podpisane (przez uprawnione osoby do składania oświadczeń woli, zgodnie z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru lub ewidencji) „potwierdzenie złożenia oferty” należy złożyć wraz z załącznikami o których mowa w ust. 6 (pocztą tradycyjną lub osobiście) w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żory, ul. Rynek 9 lub Al. Wojska Polskiego 25, najpóźniej do dnia 13.02.2023 r. do godz. 13:00.