Możliwość dowozu do punktów szczepień przeciwko Covid-19

Informujemy, że osoby z niepełnosprawnością lub mające problem z przemieszczaniem się mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do punktów szczepień przeciw Covid-19 zlokalizowanych na terenie Żor.

Z bezpłatnego dowozu, organizowanego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Żorach mogą skorzystać:

• osoby z niepełnosprawnościami, posiadające aktualne orzeczenie w stopniu znacznym o kodzie R (schorzenia dotyczące narządu ruchu) lub N (schorzenia neurologiczne) wydane przez Powiatowy / Wojewódzki Zespół Orzekania o Niepełnosprawności lub równoważne orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji, wydane przez ZUS (tj. orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów) a także orzeczenie wydane przez KRUS do 31.12.1997 r. o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym,
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie  trudności w samodzielnym dotarciu  do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

By skorzystać z transportu wystarczy zadzwonić pod gminną infolinię, dostępną pod nr 532 399 055 i czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00.

Uwaga! Infolinia przeznaczona jest tylko do celów związanych z organizacja transportu do punktów szczepień osób, które dokonały już rejestracji i mają wyznaczone miejsce oraz termin szczepienia.

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie.