Według danych NFZ (stan na 1 marca br.), tylko 31 % mieszkanek naszego miasta wykonało badanie mammograficzne w ramach programu profilaktycznego. Tymczasem do badania przesiewowego w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi kwalifikuje się ponad 10 300 Żorzanek!
Poniżej zamieszczamy szczegóły na temat kwietniowej akcji mammograficznej.
Miejsce i termin wykonywania badań: GALERIA WIŚLANKA, ul. Katowicka 10, Żory
16 i 17 kwietnia 2026 r. w godz.: 8.30-15.30
20 i 21 kwietnia 2026 r. w godz.: 10.00-17.00
USTALENIE TERMINU BADANIA - nr tel.: 32 278 98 96, od poniedziałku do piątku w godz.: 7.00-15.00 (należy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu).
Więcej informacji na stronie https://gliwice.nio.gov.pl/dla-pacjenta/lecznictwo-i-diagnostyka/mammografia-mammobus/