Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

Wystawa prac Anny Bodzek-Sikory w Bibliotece

W „Galerii na Piętrze” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna już w styczniu będzie można podziwiać wystawę pn. „Patchworki natury” żorskiej artystki Anny Bodzek-Sikory.

Plakat promujący wystawę z infrmacjami zawartymi w tekście

Plakat promujący wystawę z infrmacjami zawartymi w tekście

Anna Bodzek-Sikora od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne, międzykulturowe i florystyczne oraz kursy dokształcające w dziedzinie florystyki. Zamiłowanie do sztuki i przyrody łączy z niekonwencjonalnym podejściem do upcyklingu i jest to charakterystyczna cecha jej prac, które prezentowane są na wystawach krajowych i zagranicznych. Formy tworzone przez Annę Bodzek-Sikorę najczęściej odwołują się do natury, ponieważ to do niej najbliżej artystce i to z nią się identyfikuje. Jest to nie tylko wędrówka po formach, które przybrały glina i karton, ale przede wszystkim „powrót do korzeni”, do świata pierwotnych uczuć i emocji. Proste kształty, koła i powtarzalność odzwierciedlają harmonię i porządek. Są jak bicie serca, a jednocześnie przynoszą zróżnicowane efekty, tak jak w życiu każdego człowieka.

Wystawa „Patchworki natury” to prace wykonane w nurcie upcyklingu oraz technik łączonych z ceramiką, drutem i sznurkiem. Wernisaż wystawy Anny Bodzek-Sikory odbędzie się w piątek, 21 stycznia 2022 roku o godz. 18:00 w żorskiej bibliotece. Wystawa potrwa do 6 marca. Wstęp wolny!

Data i godzina
21.01.2022 - 06.03.2022
18:00
Lokalizacja

Organizator
Zobacz więcej wydarzeń