Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

Wystawa fotografii „Portret Prawdziwy”

W naszym mieście już niebawem zaprezentowanych zostanie 30 prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym „Portret Prawdziwy”. Do udziału zgłoszono ponad trzy tysiące zdjęcia z 21 państw!

Plakat promujący wystawę z informacjami zawartymi w tekście oraz zdjęciem przedstawiającym kobietę pływającą w wodzie oraz dwóch chłopców pływających na desce z wiosłem.

Plakat promujący wystawę z informacjami zawartymi w tekście oraz zdjęciem przedstawiającym kobietę pływającą w wodzie oraz dwóch chłopców pływających na desce z wiosłem.

Wernisaż wystawy prac z IX edycji Międzynarodowego Konkursu rozpocznie się 15 stycznia 2022 r. o godzinie 17:00 w Muzeum Ognia w Żorach, a o oprawę muzyczną zadba wyjątkowy artysta IŻOL.

Organizatorem konkursu oraz wystawy jest Adam Polański, pochodzący z Żor artysta specjalizujący się w zdjęciach portretowych znanych ludzi. W roku 2015 Ministerstw o Kultury i Dziedzictwa Narodowego uznało „Portret Prawdziwy” za największy konkurs o tej tematyce w kraju.

Organizacja wydarzenia jest również okazją do działań charytatywnych. Wszystkie nagrodzone prace konkursowe z poprzednich edycji zostały przekazane do Warszawy i zlicytowane przez Jerzego Owsiaka podczas kolejnych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory udało się zebrać w ten sposób ponad 140 tysięcy złotych na pomoc potrzebującym! Wernisaż w naszym mieście poprowadzi Zbigniew Krówka – szef żorskiego sztabu WOŚP.

Data i godzina
15.01.2022 - 28.02.2022
17:00
Lokalizacja
Muzeum Ognia w Żorach
Organizator
Miejski Ośrodek Kultury
Zobacz więcej wydarzeń