Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

VI Żorski Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

Kręć z nami kilometry na dwóch kółkach i spotkaj na swojej drodze ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie rowerów i oczywiście książek. Po raz kolejny Biblioteka w Żorach i Klub Turystyki Kolarskiej „Wandrus” zapraszają na Rajd Rowerowy ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ, który odbędzie się w sobotę, 29 czerwca. Rajd odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Żory.

Plakat zawiera informacje zawarte w tekście na pomarańczowym tle

Wydarzenie dedykowane jest czytelnikom oraz wszystkim miłośnikom książek, bibliotek i rowerów. Celem ogólnopolskiej akcji, w którą od lat włącza się żorska biblioteka jest propagowanie roweru jako idealnego środka transportu! Pamiętajcie aby ubrać coś pomarańczowego!

Zgłoszenia i zapisy na rajd:

  • drogą telefoniczną pod numerem tel. (32) 43 44 584, 43 43 197 wew. 20
  • mailową: informacja@mbpzory.pl lub osobiście w punkcie Recepcja-Informacja

Zapisy w punkcie Informacja – Recepcja do 28 czerwca 2024 r.

Istnieje możliwość dopisania się do górnej granicy limitu w dniu rajdu na Rynku w Żorach, czyli w sobotę, 29 czerwca w godz. 8:30 - 09:00 (liczba miejsca ograniczona).

Dystans trasy: 19 km
Szacunkowy czas przejazdu: 2,5 h

TRASA RAJDU:

> 9:30 Zbiórka uczestników na żorskim Rynku, pokaz historii rozwoju roweru i animacje
> Start: 10:00 Rynek Żory
> Stare Miasto
> Osiedle Księcia Władysława,
> Osiedle Pawlikowskiego,
> Osiedle Sikorskiego,
> Pałac w Baranowicach (I przystanek),
> Kleszczów,
> Kleszczówka
> Staw Śmieszek, (II przystanek),
> ul Leśna
> Meta: Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach

Na trasie oraz na mecie będą czekały na Was liczne niespodzianki.

Zespół Parkowo-Pałacowy w Baranowicach bezpłatnie udostępni swoją wystawę dla wszystkich uczestników rajdu, a pokazy i atrakcje zapewnią dla Was Cykliści z bicyklami, którzy przeprowadzą: animacje jazdy, pokazy jazdy na wysokim poziomie, widowiska edukacyjne, szkolenia jazdy i przejażdżki na bicyklach, wspólne fotografie na retro rowerach. Zobaczycie kolekcję rowerów: trycek, celeryfer, drezyna, welocyped oraz kołowiec. Wybierzemy najbardziej pomarańczowego rowerzystę i poczęstujemy Was odjazdowymi kiełbaskami, a wszystkiemu będą towarzyszyć odjazdowe atrakcje.

Przypominamy, że już tylko do niedzieli potrwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której Żory obecnie zajmują 17 miejsce, co daje nam prowadzenie na Śląsku! Jak przyłączyć się do zabawy? Wystarczy pobrać na telefon aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu i dołączyć do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski” dla miast. Aby kręcić kilometry dla Żor trzeba wybrać nasze miasto z listy. Dzięki temu każdy przejechany kilometr z aplikacją Aktywne Miasta trafi na konto Żor i przybliży nas do zwycięstwa. Przed rozpoczęciem rowerowej przejażdżki, należy włączyć aplikację i z menu głównego wybrać zakładkę AKTYWNOŚĆ, następnie JAZDĘ NA ROWERZE, kliknąć START i rozpocząć jazdę.

Warto brać udział w naszej zabawie, ponieważ dla najlepszych rowerzystów przygotowaliśmy nagrody! W tym roku nagrodzimy uczestniczki i uczestników w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 12, młodzież w wieku 13-17 lat oraz osoby po 18. roku życia. Pula nagród wynosi 5 tysięcy złotych!

Gorąco zachęcamy do korzystania z aplikacji podczas rajdu Odjazdowy Bibliotekarz!

Zapoznaj się z regulaminem rajdu - kliknij tutaj.
Zapoznaj się z mapką - kliknij tutaj.

Data i godzina
29.06.2024
09:30
Lokalizacja
Rynek w Żorach
Rynek w Żorach
Organizator
Miejska Biblioteka Publiczna im. Ottona Sterna w Żorach
Zobacz więcej wydarzeń
Oops, an error occurred! Code: 2024071617085232993b98