Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

VII Żorski a-Mok Bluesowy

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na VII Żorski A-Mok Bluesowy, który będzie miał miejsce już 11 marca br.

Plakat promujący VII Żorski a-Mok Bluesowy z informacjami zawartymi w tekście.

Program:

16:00 - giełda płyt winylowych
17:00 - bicie rekordu Żor w graniu utworu bluesowego. W tym roku gramy "Oni zaraz przyjdą tu" Tadeusza Nalepy

Koncerty:

Kiero Grande (SK)
Oxana & B.R. Band (UK/PL)
Wild Flame (UK/PL)
Jam session (po zakończeniu koncertów) w Restauracji " Pod Arkadami" - prowadzenie B.B. Band

Zagrają:

  • Kiero Grande

Słowacki zespół grający progresywnego bluesrocka. Nazwa zespołu pochodzi od miejscowości, w której zespół powstał Veľký Kýr - w tłumaczeniu Kiero Grande. Od momentu powstania w 2006 w składzie następowały zmiany. Jednak dwóch członków jest od początku - Adrian "Ady" Kelemen (śpiew/gitara) oraz Robi Gajdošík (gitara basowa). Towarzyszą im Peter Garaj (perkusja) oraz Pavol Hlaváč (instrumenty klawiszowe). Większość muzyków mieszka obecnie w Bratysławie. Kiero Grande ma na swoim koncie nagranie trzech płyt: Unorthodox (2016), Heavy Hands (2019) oraz Doomsday session (2022).

  • Oxana & B.R. Band

Oxana Cymbalist - ukraińska aktorka oraz piosenkarka, finalistka programu The Voice of Ukraine, mieszka we Lwowie, gdzie jako aktorka występuje na deskach Teatru Dramatycznego. Publiczność a-Moku poznała już ją podczas IV edycji, gdzie wystąpiła z zespołem The Glass. Oxana miała wystąpić również podczas zeszłorocznego Festiwalu, jednak wybuch wojny na Ukrainie spowodował, iż zdecydowała się pomagać uchodźcom w Teatrze, który stał się wielkim magazynem jedzenia, schronieniem i centrum pomocy.

  • Oleksandr Tsymbalist - ukraiński gitarzysta, pochodzi z Łucka, ukończył Akademię Muzyczną na kierunku dyrygent chóru, w Polsce od ponad 30 lat.
  • B.R. Band - liderem i założycielem formacji jest żorzanin Bogdan Rumiak. Zespół łączy bluesa, funky i rock'n'rolla i jest jednym z najbardziej zapracowanych rodzimych formacji bluesowych grając wiele koncertów w całej Polsce i zagranicą. Doskonale znany żorskiej publiczności.
  • Wild Flame ostrowsko-wrocławski projekt muzyczny, który powstał na początku roku 2020. Członkowie zespołu spotkali się pod koniec roku 2019 na scenie wspólnego jam session podczas festiwalu JIMIWAY Blues Festival w Ostrowie Wlkp. Kilka wspólnych dźwięków i decyzja o wspólnym tworzeniu własnej muzyki zapadła szybko. Od pierwszych prób zespół znalazł wspólny bluesowo-soulowy-funkowy język. Wild Flame to mieszanka doświadczenia, kreatywności muzycznej i miłości do prawdziwej muzyki płynącej z serca. Niewątpliwym atutem zespołu jest Adeama Walkowiak, znakomita brytyjska wokalistka mieszkająca we Wrocławiu. Adeama pochodzi z muzycznej rodziny. Jej ojciec osiągnął wielki sukces jako pianista zespołu reggae Third World, a jej matka wspomagała wokalnie takie gwiazdy muzyki, jak Chaka Khan, Whitney Houston czy Gary Moore. Jej talent muzyczny, energia Adeamy zjednują jej liczne grono fanek i fanów. Takie korzenie zdecydowanie pomogły jej doskonalić styl, muzyczny talent i energię, która przyciąga widownię i szerzę fanów.  Zespół tworzy własne kompozycje, mające swoje źródło w bluesie, soul i funky z domieszką rocka.
  • Giełda płyt winylowych - od początku festiwalu oprócz przyjemności oglądania i słuchania ciekawych wykonawców towarzyszy nam giełda płyt winylowych. Jako głównych wystawców udało nam się pozyskać miłośników i znawców tematu: Mariusza Ćwiklińskiego oraz Dariusza Paplaka. To pasjonaci, którzy organizują także swoją giełdę w Jastrzębiu Zdroju. Giełda otwarta jest oczywiście na pozostałe nośniki czyli płyty CD, kasety i inne gadżety muzyczne

Bilety: 40 PLN przedsprzedaż / 50 PLN w dniu koncertu.
Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Żorach lub na stronie ekobilet.pl

Data i godzina
11.03.2023 - 11.03.2023
16:00
Lokalizacja

Organizator
Zobacz więcej wydarzeń
Oops, an error occurred! Code: 20230322025620127e1a4a