Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Trwają zapisy na Biathlon dla Każdego

W Żorach odbędzie się jedna z ogólnopolskiej edycji programu „Biathlon Dla Każdego„, której organizatorem jest Polski Związek Biathlonu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. To zawody, które przyciągają na start zarówno osoby trenujące biatlon, jak i amatorów, którzy chcą sprawdzić się w letniej odmianie tej olimpijskiej dyscypliny.

Plakat promujący wydarzenie pn. Biathlon dla każdego organizowanego przez Polski Związek Biathlonu oraz MOSiR Żory wraz z informacjami zawartymi w tekście.

W letniej odmianie biathlonu rywalizację na nartach zastąpiono biegami a karabin biatlonowy na zamieniono na broń laserową. Uczestnicy będą współzawodniczyć na różnych dystansach, w kilku kategoriach wiekowych oddzielnych dla chłopców i dziewcząt, od 8-latków po dorosłych w kategoriach open kobiet i mężczyzn.

Będzie prowadzona również rywalizacja w kategorii Family CUP, do której może przystąpić drużyna w składzie minimum trzyosobowym, w tym co najmniej jednego rodzica oraz dziecka.

Każdy z zawodników startuje w odpowiedniej do wieku kategorii zgodnej z regulaminem zawodów Biathlon dla Każdego. Wynik końcowy stanowi suma punktów trzech najwyżej sklasyfikowanych członków rodziny. Nagrodę otrzymuje rodzina, która zgromadzi największą ilość punktów.

Biathlon będzie miał miejsce 20 maja br. w Parku Cegielnia. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na tej stronie. Zapisy trwają do 19 maja.

Data i godzina
20.05.2023
12:13
Lokalizacja
Park Cegielnia, Ul. Folwarecka
Organizator
MOSiR Żory
Zobacz więcej wydarzeń
Oops, an error occurred! Code: 20231201192900cb56deff