Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

Koncert jazzowy zespołu Moon Hoax

Już w najbliższy piątek, 19 listopada w Miejskiej Biblitece Publicznej im. Ottona Sterna wystąpi doskonały sekstet jazzowy Moon Hoax. Koncert odbywa się w ramach projektu „MyśLEM więc jestem. Czy Stanisław Lem był prorokiem?”.

Czarno-białe zdjęcie zespołu Moon Hoax – sześciu mężczyzn stoi na ulicy.

Czarno-białe zdjęcie zespołu Moon Hoax – sześciu mężczyzn stoi na ulicy.

Stanisław Lem używał muzyki jako dowodu na równoważność emocjonalną wszelkich form inteligencji - zarówno żywych, jak i martwych. Jego wzorem, przy współudziale Moon Hoax, żorska biblioteka postara się przybliżyć tę równoważność wszystkim uczestnikom koncertu, który odbędzie się 19 listopada o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

Moon Hoax to sekstet jazzowy, w skład którego wchodzą: Michał Karbowski (gitara) - lider i współzałożyciel zespołu, Przemek Borowiecki (perkusja), Klaudiusz Kłosek (trąbka), Jarek Bothur (saksofon), Jędrzej Łaciak (gitara basowa), Filip Owczarski (wibrafon).

Nazwa grupy Moon Hoax - to potoczne określenie pochodzące od jednej ze spiskowych teorii, wedle której kosmonauci z misji Apollo 11 wcale nie wylądowali na Księżycu, a wszystko było po prostu zręcznie przygotowaną mistyfikacją. Moon Hoax to wybuchowa mieszanka osobowości doświadczonych i okrzepłych na międzynarodowych scenach w szeregach takich zespołów jak: Robotobibok, Jazz Band Młynarski – Masecki, 100nka, Abradab, Kaliber 44 czy Ziemia Planeta Ludzi. Muzyka Moon Hoax to przestrzeń, w której liryczna narracja przeplata się z elementami free jazzu, a elektroniczne brzmienia przenoszą nas w nowy wymiar.

Data i godzina
19.11.2021 - 18.11.2021
19:00
Lokalizacja
Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach
Organizator
Miejska Biblioteka Publiczna im. Ottona Sterna w Żorach
Zobacz więcej wydarzeń