Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

I Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach

Dwa kościoły, dwa dni doskonałej muzyki i cztery wspaniałe chóry – tak w liczbach przedstawić można nową inicjatywę na kulturalnej mapie naszego miasta! Już 24 i 25 marca odbędzie się pierwszy Ekumeniczny Koncert Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach.

Przez lata pieśni pasyjne rozbrzmiewały w naszym mieście podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. Teraz przepiękne pieśni pokutne i pasyjne zaprezentowane zostaną w nowym, międzynarodowym wymiarze.

Pierwsza edycja Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach odbędzie się 24 i 25 marca br.

W piątek, 24 marca o godz. 17:00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Osińskiej 4 odbędzie się koncert inauguracyjny. Wystąpią: Wyższobramski Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie pod dyrekcją Piotra Sikory oraz Chór Mieszany Katedry Wawelskiej pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego.

W sobotę, 25 marca  koncert odbędzie się w kościele parafii pw. św. ap. Filipa i Jakuba w Żorach. O godz. 17:00 wystąpią Chór mieszany „HRON” ze Słowacji pod dyrekcją Petera Bibzy, a po nim Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyrekcją Anny Szostak. Wstęp na koncerty jest bezpłatny!

Ambasadorem I Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach jest Senator RP Ewa Gawęda, a patronat honorowy nad imprezą objęli: prof. dr hab. Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, ks. dr Wiktor Skworc – Arcybiskup Metropolita Katowicki, ks. bp. dr Marian Niemiec – Zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Wstęp jest bezpłatny! Transmisję na żywo z koncertu będzie można oglądać na stronie internetowej TV Żory.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie pasyjne.zory.pl.

 

Data i godzina
14.03.2023 - 25.03.2023
09:24
Lokalizacja

Organizator
Zobacz więcej wydarzeń
Oops, an error occurred! Code: 202303250246484f3cb188