Facebook Miasto Żory Youtube Miasto Żory Instagram Miasto Żory Epuap BIP Żory Ikona UE
Dla niepełnosprawnych ikona Wielkość czcionki ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona
BIP Żory Dla niepełnosprawnych ikona Wersja kontrastowa ikona Szukaj ikona

Ferie w mieście nie będą nudne! Startuje „Akcja Zima 2024”

Na dzieci i młodzież, które ferie zimowe spędzą w Żorach czeka wiele atrakcji! Zadbają o to miejskie jednostki, które na całe dwa tygodnie zimowego wypoczynku przygotowały bogaty program zajęć.

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. W tym czasie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach zorganizuje m.in. wyjazd na kulig, zawody modeli latających czy cykl 4 spotkań z instruktorem tenisa stołowego w ramach programu „ABC Tenisa Stołowego”. Nie zabraknie również emocji sportowych – od Otwartego Turnieju Piłki Nożnej i Ogniwek, poprzez halowe festiwale dmuchańców, aż po Otwarte Turnieje Szachowe, Koszykarskie i Mini Siatkówki. W programie także zajęcia samoobrony prowadzone przez doświadczonego Mistrza Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki, Jarosława Dobrenkę. Już  6 lutego w hali MOSiR odbędą się pokazy szalonych naukowców, warsztaty kuchni molekularnej oraz konkurencje sprawnościowe dla dzieci. Wieczorem dla dorosłych zaplanowano „Fitness Show” – intensywny trening ogólnorozwojowy, pokaz siłowy i ćwiczenia z gumami, z możliwością konsultacji z trenerami personalnymi. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano stanowiska rekreacyjne, Zumba Kids i „kącik malucha”. Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.mosir.zory.pl.

Niezwykle ciekawe będą też Ferie w Bibliotece. Można tam aktywnie i kreatywnie spędzić czas, spotkać się z ekipą znajomych i skorzystać z świetnie wyposażonych przestrzeni. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w strefie dzieci i strefie młodych. Będzie też można wziąć  udział w kursie gry na ukulele od podstaw, czy podszkolić się z języka angielskiego. Szczegółowe informacje na stronie www.mbpzory.pl a zapisy: Informacja-Recepcja (32) 43 44 584, 43 43 197 (wew. 20), informacja@mbpzory.pl.

W czasie ferii Studio Działań Artystycznych MOK Żory zaprasza na dodatkowe zajęcia dla dzieci.  Będą to zajęcia plastyczne dla dzieci od 7 lat oraz rodzinne warsztaty ceramiczne. Informacje i zapisy pod nr tel. 32 43 42 436 wew. 23 lub 28.

Kino „Na Starówce” zaprasza dzieci na seanse w ramach „Akcji Zima w Kinie”. Codziennie o godz. 11:00 i 13:00 będą odbywały się seanse na dzieci w symbolicznych cenach 8 i 10 zł. Szczegóły na plakatach i stronie kino.zory.pl.

Muzeum Miejskie w Żorach zaprasza na „Podwórko po horyzont”, czyli zajęcia dla grup zorganizowanych, w przestrzeni wystawy „Graczki. Zabawki ze zbiorów Muzeum w Żorach”. To zajęcia i warsztaty, których tematem jest zabawa. Zapraszamy grupy zorganizowane. Zapisy pod nr tel. 32 43 43 714 w. 201.

Data i godzina
29.01.2024 - 11.02.2024
10:06
Lokalizacja

Organizator
Zobacz więcej wydarzeń
Oops, an error occurred! Code: 202402282330212012b6b4