Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

Wrzesień pełny atrakcji z okazji 750. urodzin Miasta Żory

Świętowanie 750. rocznicy założenia Miasta Żory się nie kończy! We wrześniu na mieszkańców oraz gości z innych miejscowości będzie czekało wiele ciekawych imprez.

Logo 750 lat Miasta Żory

Logo 750 lat Miasta Żory

Już 2 września wystartuje #Przełom XII Festiwal Fotografii Plener. Rozpocznie go otwarcie wystawy Michała Szalasta pt. „Aquanautica”, w Galerii Na Starówce o godz. 17:00. Tego samego dnia o godz. 19:00 w Muzeum Miejskim w Żorach otwarta zostanie wystawa Tomasza Liboski pt. „Odwrót”. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje o Festiwalu można znaleźć w osobnym artykule na naszej stronie.

W sobotę, 3 września na terenie amfiteatr przy murach obronnych  zaplanowano otwarcie wystawy „Spacery Fotograficzne” w ramach projektu Żorskie Kamienice. Więcej w osobnym artykule.

W niedzielę, 4 września czekają nas sportowe emocje! Z kąpieliska „Śmieszek” o godz. 11:00 wystartuje 4. Żorski Cross Triathlon. Zapraszamy do kibicowania sportowcom!

Muzeum Miejskie w Żorach zaprasza w swoje progi w środę, 7 września. O godz. 17:30 odbędzie się tam wernisaż wystawy „Ewa Rotter-Płóciennikowa. Malarstwo i rysunek. Retrospektywa”.

To będzie prawdziwe święto wszystkich miłośników dobrej książki! W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach od 9-11 września odbędzie się Festiwal Literacki Żar Literatury. Więcej o tym niezwykłym wydarzeniu przeczytacie tutaj.

W sobotę, 10 września odbędzie się Piknik Integracyjny w Miejskiej Pasiece BeeBee przy ul. Powstańców 4. Impreza realizowana w ramach projektu Orange „Poznajmy się bliżej” odbędzie się w godz. 11:00-15:00.

Także 10 września na placu obok Klubu Rebus rozpocznie się XIX Jarmark Władysławowski! Dwudniowa impreza plenerowa będzie wypełniona atrakcjami. Szczegółowy program znajdziecie na naszej stronie.

Od 12 do 16 września potrwa Tydzień Otwartych Zajęć w Domu Kultury. W tym czasie wszystkie zajęcia są darmowe, a przy zakupie karnetu można otrzymać rabat 20 % na wybrane zajęcia! Szczegóły na stronie www.mok.zory.pl.

W sobotę, 17 września w kinie „Na Starówce” odbędzie się uroczysta gala z okazji 50. rocznicy powstania Dzielnicy 700-lecia Żor. W ramach imprezy, która wystartuje o godz. 11:00 odbędzie się koncert zespołu Carrantuohill. Wstęp wolny!

Tego samego dnia, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Miejskim w Żorach odbędzie się spotkanie pod hasłem „Święto Ogniowe – 320 lat tradycji”. Początek o godz. 16:30.

 W sobotę, 24 września o godz. 18:00 na żorskim Rynku odbędzie się „Biały Wieczór - Interdyscyplinarny Festiwal Ekologiczny”. To kolacja „na biało” przy muzyce jazzowej. Najpierw solo wystąpi pianista i wokalista Bartłomiej Świtacz, następnie dołączy do niego Justyna Rychlewska, by dać koncert w duecie. Na koniec swój talent zaprezentuje duet: wokalistka Beata Przybytek oraz pianista Bogusław Kaczmar. W przerwach między koncertami „Ballady i Romanse Mickiewicza” zaprezentuje grupa Art.Buzz.

Data i godzina
01.09.2022 - 30.09.2022
10:36
Lokalizacja

Organizator
Urząd Miasta Żory
Zobacz więcej wydarzeń