Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

5. Żorski Półmaraton Leśny

To będzie wyjątkowy bieg, z równie wyjątkowym gościem specjalnym – przez nami 5. Żorski Półmaraton Leśny! Zapisy na bieg na dystansach półmaratonu (21,0975 km) oraz około 11 km trwają do 17 listopada!

Grafika z mężczyzną biegnącym przez las, logotypem Żorskiego Półmaratonu Leśnego, datą 28.11.2021 oraz logotypami Twinpigs i Zarazić Pasją.

Grafika z mężczyzną biegnącym przez las, logotypem Żorskiego Półmaratonu Leśnego, datą 28.11.2021 oraz logotypami Twinpigs i Zarazić Pasją.

Żorski Półmaraton Leśny odbędzie się w niedzielę, 28 listopada. Start o godz. 12:00 z Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs. Podczas imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Zarazić Pasją biegacze mogą zmierzyć się z dwoma dystansami - półmaratonu (21,0975 km) oraz około 11 km.

Gościem specjalnym imprezy będzie Piotr Hercog – zawodnik Salomon Suunto Team, wybitny ul­trama­ra­toń­czyk, ta­ter­nik ja­ski­nio­wy, in­struk­tor wspi­nacz­ki gór­skiej i ra­tow­nik GOPR. To pierwszy zawodnik spoza Rosji, który wygrał ekstremalny Baikal Ice Marathon. Organizator biegów górskich, m.in. Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich, Supermaratonu Gór Stołowych. Trener sportowy. Uczestnik kilkudziesięciu zawodów multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie, m.in. AbuDhabi Adventure Challenge, Adventure Race World Championship, AR Word Series. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zdobywca Pucharów Polski w Imprezach na Orientację. Uczestnik zagranicznych wyjazdów eksploracyjnych i PZA do jaskiń Austrii, Ukrainy czy Chin. Wspinał się w Tatrach, Alpach i Pamirze. Od 2008 specjalizuje się w biegach górskich ultra, gdzie czołowe miejsca zajmował w takich biegach jak: UTMB, Ultra Trail Majorka, Transvulcania, Gore-Tex Transalpine, TransGranCanaria, UTMF.  W Polsce czterokrotny rekordzista Biegu Rzeźnika oraz częsty bywalec podium w innych biegach górskich.

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy na stronie www.zarazicpasja.pl.

 

Data i godzina
28.11.2021 - 28.11.2021
13:00
Lokalizacja

Organizator
Zobacz więcej wydarzeń