Facebook Miasto ŻoryYoutube Miasto ŻoryInstagram Miasto ŻoryEpuapBIP Żory
Dla niepełnosprawnych ikonaWielkość czcionki ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona
BIP ŻoryDla niepełnosprawnych ikonaWersja kontrastowa ikonaSzukaj ikona

14. Żorski Bieg Uliczny coraz bliżej!

Od kilku tygodni trwają zapisy do największej imprezy biegowej w naszym mieście. Powoli wypełnia się limit uczestników biegów. Dzisiaj prezentujemy wam plakat wraz z listą sponsorów tegorocznej edycji, łącznie z głównym sponsorem firmą Nifco.  Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie, szczególnie w tym trudnym, po pandemicznym okresie!

Z przyjemnością informujemy również,  iż Patronat Honorowy nad XIV Żorskim Biegiem Ulicznym  objęli Prezydenta Miasta Żory

– Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory – Piotr Kosztyła.

Tradycyjnie nasza impreza obejmuje dwa dystanse. W „Biegu po zdrowie” 2,5 km – na dziś do wykorzystania pozostają jeszcze 232 miejsca.

W „Biegu głównym” 10 km – do dyspozycji mamy jeszcze 204 miejsc. Limit w każdym z biegów wynosi 500 osób.

Przypominamy, że zapisy online trwają tylko do 6 października.

Już wkrótce zaprezentujemy pamiątkowy medal oraz gadżety dla uczestników.

Liczymy jak co roku na wasz udział i zapraszamy do rejestrowania swojego udziału w biegu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach już po raz czternasty przystępuje do organizacji Żorskiego Biegu Ulicznego – największej i najważniejszej imprezy sportowej w naszym Mieście. Od 2008 roku jesteśmy organizatorem tego wyjątkowego sportowego wydarzenia. W pierwszej edycji naszej imprezy wystartowało 375 zawodników a w kolejnych było nas coraz więcej. Od wielu lat bieg jest jedną z największych imprez biegowych w regionie. Tuż przed pandemią w 2019 roku na stracie zgromadziliśmy blisko 2 tysiące osób. Przez ostatnich 13 lat pobiegło już z nami łącznie prawie 15 tysięcy osób. Pomimo trwającego w naszym kraju stanu epidemiologicznego jesteśmy zdeterminowani zrealizować kolejną edycję naszego biegu w nieco zmodyfikowanej wersji z mniejszym limitem biegaczy, ograniczeniem sytuacji gromadzenia się uczestników w hali sportowej oraz z zachowaniem obostrzeń i zasad epidemiologicznych obowiązujących w dniu wydarzenia.

Zawodnicy jak zawsze rywalizować będą w “Biegu głównym na 10 km”  posiadającym atest oraz „Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km”. Limit w każdym z biegów wynosi 500 osób. Zapisów można dokonać na portalu datasport.pl do biegu głównego w kwocie 40 zł do 20 września, w kwocie 60 zł do 6 października lub w dniu zawodów 120 zł, natomiast do biegu po zdrowie w kwocie 10 zł do 6 października lub w dniu zawodów 20 zł. Zawodnicy biegu głównego będą mogli rywalizować aż w 10 kategoriach wiekowych oraz kategorii generalnej kobiet i mężczyzn a na zwycięzców czekają  wysokie nagrody finansowe. Dla wszystkich uczestników zarówno biegu głównego jak i biegu po zdrowie przygotowujemy atrakcyjne pakiety startowe oraz udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XIV Żorskim Biegu Ulicznym!

Data i godzina
17.10.2021
09:30
Lokalizacja
Park Cegielnia, Ul. Folwarecka
Organizator
MOSiR Żory
Zobacz więcej wydarzeń