Wielki jubileusz Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej oraz prestiżowa nagroda dla ks. Gańczorza

To był wyjątkowy wieczór w kościele pw. św. apostołów Filipa i Jakuba w Żorach! Finałowym koncertem oraz uroczystą mszą dziękczynną podsumowano XV edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach. Nie zabrakło podziękowań oraz nagród dla osób zasłużonych dla naszego miasta.  

Ze względu na wprowadzone obostrzenia koncert finałowy XV jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach odbył się w formule online, a szersza publiczność mogła obejrzeć go wyłącznie przez Internet. Dla publiczności przed komputerami oraz kilkudziesięciu osób zgromadzonych w żorskim kościele wystąpiły tego wieczoru Chór Żeński Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach pod dyrekcją Zofii Mańki-Błaszczyk oraz Rybnicki Chór Kameralny „Autograph” pod dyrekcją Joanny Glenc.

Po części muzycznej odbyła się msza święta w intencji organizatorów, współorganizatorów, darczyńców, patronów medialnych oraz uczestników wszystkich XV edycji Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej organizowanych w Żorach. Msza była także okazją do podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji Przeglądu, a tym samym do promocji naszego miasta w całej Polsce, a także poza jej granicami.

Podziękowania i gratulacje za organizację tej wyjątkowej imprezy, w formie pamiątkowego grawertonu, z rąk Daniela Wawrzyczka, Zastępcy Prezydenta Miasta Żory odebrała dyrektor przeglądu Ewa Adamczyk-Ścibik. Gratulacje złożyli jej też przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Nie zabrakło również podziękowań dla tych, którzy przez lata wspierali organizację Przeglądu Pieśni Pokutnej i Pasyjnej – sponsorów i partnerów oraz władz miasta, na czele z Prezydentem Waldemarem Sochą i przewodniczącym Rady Miasta, Piotrem Kosztyłą.

Uroczystość zakończyło wręczenie księdzu prałatowi Stanisławowi Gańczorzowi prestiżowej nagrody miejskiej Honorowy Phoenix Sariensis. Prezydent Miasta Żory przyznał ją za szczególne zasługi księdza Gańczorza dla Miasta Żory, w tym organizację licznych inicjatyw istotnych dla naszego miasta, takich jak m.in. Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach. Ks. Stanisław Gańczorz urodził się 15 stycznia 1953 w Książenicach, a święcenia kapłańskie przyjął 12 kwietnia 1979 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach z rąk bpa Herberta Bednorza. W 2003 roku otrzymał dekret proboszczowski do parafii świętych apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Pełnił też funkcję dziekana dekanatu żorskiego. Na forum diecezjalnym jest członkiem Kolegium Konsultorów, Rady Kapłańskiej i Rady do Spraw Ekonomicznych.

Na zdjęciu Daniel Wawrzyczek - Zastępca Prezydenta Miasta Żory wręcza złotą statuetkę Phoenix Sarienis (symbolizującą ogień) księdzu Stanisławowi Gańczorzowi.

Na zdjęciu Daniel Wawrzyczek - Zastępca Prezydenta Miasta Żory wręcza złotą statuetkę Phoenix Sarienis (symbolizującą ogień) księdzu Stanisławowi Gańczorzowi.

 

Galeria zdjęć z wręczenia nagród podczas finału XV edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Żorach

Najnowsze:

Elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych – dowiedz się jak to działa!

Już w poniedziałek, 17 maja rozpoczyna się proces rekrutacji uczniów do szkół ponadpodstawowych. Młodzi absolwenci podstawówek mogą dowiedzieć się jak krok po kroku przejść przez proces rekrutacji w oparciu o system firmy VULCAN, biorąc udział w webinarium.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem – 7 maja

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem.

Jakub Śliwka w ścisłej czołówce polskich pływaków!

Podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, rozgrywanych w Lublinie, największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej odniósł żorzanin, Jakub Śliwka!

Stowarzyszenie Motocrossowe „MX 2020” rozpoczyna sezon

W najbliższą niedzielę, 9 maja oficjalnie rozpoczyna sezon Stowarzyszenie Motocrossowe „MX 2020” z Żor. To gratka dla fanów sportów motocyklowych oraz osób lubiących adrenalinę i rywalizację.

Ważna informacja dla hodowców drobiu! Zagrożenie ptasią grypą na terenie Żor

W związku ze stwierdzeniem ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 w gospodarstwie na terenie powiatu pszczyńskiego, Rozporządzeniem Wojewody Śląskiego z dnia 28 kwietnia 2021r. (opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Woj. Śląskiego z dnia 28.04.2021r. poz. 2979) w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego i pszczyńskiego oraz miast Jastrzębie-Zdrój i Żory ustalone zostały obszary zapowietrzone i zagrożone. Oznacza to wprowadzenie w naszym mieście specjalnych zasad dotyczących hodowli drobiu.

Przed wizytą w Urzędzie Miasta Żory należy się umówić

Prosimy, by w miarę możliwości załatwiać sprawy telefonicznie, drogą pocztową lub przez Internet , korzystając z Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta, a także przez e-PUAP.

Klienci w sytuacjach wymagających osobistego stawienia się w Urzędzie Miasta Żory przyjmowani są po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty.

W przypadku spraw dotyczących: rejestracji pojazdu, prawa jazdy, dowodów osobistych oraz ewidencji ludności należy umówić się przez Internetowy System Kolejkowy

W pozostałych sprawach należy umówić się telefonicznie. 

Nie dotyczy to: zgłaszania zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz zgłaszania utraty dowodu osobistego w Wydziale Spraw Obywatelskich – te sprawy można załatwić bez wcześniejszego umawiania się.

Prosimy o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta do niezbędnego minimum. 

Dokumenty można składać w skrzynkach podawczych, ustawionych przy wejściach do budynków Urzędu Miasta. Wyłącznie w przypadku konieczności otrzymania potwierdzenia odbioru możliwe jest składanie dokumentów w biurach podawczych Urzędu Miasta.

Telefony kontaktowe do Urzędu Miasta Żory

 

 

Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.