Ogólnopolskie sukcesy G-2

PDFWersja do drukuPoleć stronę znajomym

Żory będą miały swoich posłów w Sejmie Dzieci i Młodzieży.


Gimnazjum nr 2  im. Wojciecha Korfantego w Żorach ma w swoich szeregach dwie posłanki: Dorotę Dżaluk i Magdalenę Stanieczko oraz posła Aleksandra Surzyna,  którzy reprezentować będą województwo śląskie w obradach XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży odbywających się 1 czerwca 2011 roku w Warszawie. Nasi posłowie będą jedynymi reprezentantami szkół gimnazjalnych z okręgu rybnickiego. Opiekę nad zespołami uczniów sprawowały Panie Julita Kaczkowska oraz Katarzyna Marecka.

Uczniowie żorskiej „dwójki" przystąpili do konkursu organizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej, Kancelarię Sejmu RP oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem „Wolontariat na rzecz aktywności społecznej- XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży", w ramach którego zaprezentowali szereg pomysłów na organizowanie tego typu działalności oraz propagowanie jej wśród lokalnej społeczności. Nie bądź obojętny! Pomagaj innym! Znajdź swój pomysł na wolontariat! To podtytuł specjalnego numeru gazetki szkolnej „Wymiar G2", poświęconego wolontariatowi oraz prezentacji mającej na celu udowodnienie, że w działania tego typu zaangażować może się każdy z nas, niezależnie od wieku, możliwości i dyspozycyjności, bo przecież wolontariat polega przede wszystkim na bezinteresownym poświęcaniu czasu i energii drugiemu człowiekowi. Nie każdy z nas posiada odpowiednie środki, możliwości czy talent organizacyjny, by przeprowadzić spektakularną akcję, w którą zaangażuje pół Polski, ale każdy może „wprosić się" do przedszkola, w którym w grupie integracyjnej uczą się niepełnosprawne dzieci i poczytać im ulubioną bajkę czy zorganizować wspólną zabawę, bo „Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia."

Komisja konkursowa doceniła pomysły zaprezentowane przez uczniów Gimnazjum nr 2, w rezultacie uzyskali trzy mandaty i znaleźli się wśród 460 młodzieżowych posłanek i posłów, którzy spotkają się 1 czerwca w Warszawie, żeby rozmawiać o tym, jak rozwijać aktywność społeczną i wolontariat wśród młodych ludzi.. Wszyscy posłowie i posłanki wezmą udział w warsztatach tematycznych, przygotowanych przez największe polskie organizacje pozarządowe oraz przygotują projekt uchwały sejmowej.

 


II miejsce w Polsce ucznia Gimnazjum nr 2 Radosława Nierody.

Uczeń Gimnazjum nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Żorach Radosław Nieroda zdobył II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Jak Internet i telefon łączą ludzi w mojej okolicy". Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się  19 maja 2011 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury. Opiekunem ucznia jest Julita Kaczkowska, nauczyciel informatyki i matematyki G-2.

28 kwietnia nastąpilo rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury  w ramach obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego 2011r. Do Ministerstwa Infrastruktury wpłynęło 520 prac plastycznych, 16 prac filmowych oraz 78 zdjęć. Dwoje uczniów żorskiej dwójki: Klaudia Krzyszczak oraz Radosław Nieroda wykonało fotografie ukazujące "Jak Internet i telefon łączą ludzi w mojej okolicy". II miejsce w konkursie w kategorii fotografii zdobył Radosław Nieroda.


Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Rozwiń żagle"


21 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy gimnazjalny projekt edukacyjny "Rozwiń żagle" Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON.
Praca wykonana przez uczniów klasy IIIa: Roberta Kuśki oraz Krzysztofa Jakubiaka pod opieką  p.  Julity Kaczkowskiej otrzymała wyróżnienie. Chłopcy wykonali krótki film pt. "Wyścig trwa". Jego tematem był udział reprezentanta Polski Zbigniewa Gutkowskiego w regatach okołoziemskich Velux 5 Oceans.

 

 


Poleć znajomym