Noc z Andersenem

PDFWersja do drukuPoleć stronę znajomym

28 marca 2014 r.

  

„Ratujemy planetę z Mikołajkiem” pod takim hasłem odbędzie się Noc z Andersenem organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach. Już 4 kwietnia br. o godz. 18.30 w Bibliotece Centralnej dla uczniów ZSP nr 7 w Żorach i zaproszonych gości przygotowano moc atrakcji związanych z baśniami Andersena oraz psotnym Mikołajkiem.

  

Na uczestników nocnej przygody czekają: zabawa integracyjna pod hasłem eko-kotylion, quiz z bohaterami baśni Andersena, moda na recykling, czyli pokaz mody śmieciowej, lekcja ekologii - Środowisko ponad wszystko, ćwiczenia praktyczne z segregowania śmieci - 1,2,3 sprzątasz Ty!, Nocny spacer po zakamarkach biblioteki oraz zajęcia plastyczne pod hasłem NISKA EMISJA, TO ŻORSKA MISJA. Baśniowa przygoda w Bibliotece zakończy się 5 kwietnia o poranku.

  

„Noc z Andersenem" jest przedsięwzięciem organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin H. Ch. Andersena. Biorą w nim udział biblioteki z różnych krajów, organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci. Motywem przewodnim akcji są baśnie i bajki, a celem rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych. Żorska Biblioteka Noc z Andersenem organizuje już po raz siódmy i jest jedną z 29 instytucji w Polsce, w której odbędzie się ta niezwykła i nocna przygoda.

  

Współorganizatorem imprezy są Zakłady Techniki Komunalnej w Żorach.

  

  

  


Galeria

Zdjęcie: Noc z Andersenem

Zdjęcie: Noc z Andersenem

Poleć znajomym