Miasteczko Westernowe Twinpigs

Westernowy Park Rozrywki w Żorach zaprasza na atrakcje!

www.twinpigs.zory.pl

Park Wodny Aquarion

Do Parku Wodnego zjeżdżają tłumy z całego województwa. Nowoczesny obiekt przystosowany jest dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Na żorskim kąpielisku dobrze czują się całe rodziny. Największą popularnością cieszą się bicze wodne, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny, "rwąca rzeka", "grota bujania" i ścianka wspinaczkowa. Mieszkańców przyciąga także kawiarnia z antresolą widokową.

parkwodny.zory.pl

Skate Park

Skate Park mieści się przy ul. Folwareckiej w Parku Cegielnia. To otwarty obiekt
i powszechnie dostępny przez 24 h/dobę. Żorski Skate Park jest jednym z najlepiej wyposażonych w regionie. Do wyboru jest kilka ramp i innych urządzeń o różnym stopniu trudności przeznaczonych dla amatorów rolek, deskorolek i rowerów BMX.

Więcej


Siłownie Pod Chmurką 

Obecnie na terenie miasta funkcjonuje kilka siłowni siłownie pod chmurką m.in. w Parku Cegielnia przy ul. Folwareckiej i na os. Sikorskiego.

 

WIĘCEJ

 


Miasteczko Ruchu Drogowego

Na terenie Parku Cegielnia ma za zadanie odzwierciedlić rzeczywisty ruch uliczny. Wyposażone zostało w odpowiednie znaki drogowe, oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz monitoring, dzięki czemu dzieci w komfortowych warunkach będą mogły poznawać tajniki bezpiecznej jazdy na rowerze.

WIĘCEJ

Ścieżki Rowerowe

Trwają prace nad rozwojem systemu ścieżek rowerowych. Rozbudowa obejmuje poprawę stanu istniejących już tras, wyznaczenie „dużej pętli” okrążającej Żory oraz mniejszej oplatającej osiedla.. Miasto zapewni infrastrukturę towarzyszącą przy punktach odpoczynkowych i odpowiednie oznakowanie ze wskazaniem miejsc o walorach turystycznych  i rekreacyjno-krajobrazowych.

WIĘCEJ


Wirtualny Spacer

Żory nie boją się nowoczesnych rozwiązań. Bez wychodzenia z domu można zwiedzić całe miasto! Wirtualny spacer zabierze wszystkich chętnych na wycieczkę po architektonicznych zakątkach, zabytkowej starówce i urokliwych dzielnicach. Projekt pozwala zwiedzić wszystkie ulice i najatrakcyjniejsze obiekty.

http://zory.wkraj.pl/#/42423/


Miejski Ośrodek Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach realizuje wszelkie działania kulturalne i artystyczne podejmowane na terenie miasta. Już od wielu lat jest „kuźnią talentów”, miejscem odkrywania i rozwijania pasji mieszkańców Żor. Prowadzone przez MOK zespoły muzyczne, taneczne, teatralne, wokalne oraz plastyczne umożliwiają kontakt z różnymi dziedzinami sztuki, otwierając tym samym drzwi do kariery artystycznej swoim wychowankom. 

mok.e-kultura.zory.pl
 

Punkty Informacji Turystycznej

Scena Na Starówce w głównej mierze pełni rolę kina, które może pochwalić się znakomitym repertuarem. Prócz światowych produkcji, można tu obejrzeć filmy bardziej ambitne 
w ramach seansów Małej Akademii Filmowej oraz słynnych „Czwartków konesera”. 
W wielofunkcyjnym obiekcie odbywają się także koncerty, przedstawienia teatralne, kabarety i innego rodzaju widowiska. Wsparcie działalności wystawienniczej amatorów 
i profesjonalnych twórców umożliwia Galeria „Na Starówce”.

WIĘCEJ
 

Muzeum Miejskie

Zbiory afrykanistyczne, jedne z nielicznych w Polsce stały się znakiem rozpoznawczym żorskiego muzeum, które powstały w 2000 r. Dzięki prowadzonym wyprawom naukowo – badawczym stały się największą tego typu kolekcją na terenie południowej Polski. Dział Historii i kultury Regionu gromadzi z kolei wszelkiego rodzaju eksponaty związane 
z historią Żor i najbliższego regionu. W Muzeum Miejskim znajduje się Punkt Informacji Miejskiej.

www.muzeum.zory.pl/

Fotokody w Mieście

Fotokody są rewolucyjnym łącznikiem świata rzeczywistego z Internetem. Umieszczone na tabliczkach, działające jak kod kreskowy, pełnią rolę przewodnika turystycznego, pozwalają na odkrycie miejsc, czasu, wydarzeń i atrakcji turystycznych. Do skorzystania z Fotokodów wystarczy telefon komórkowy z aparatem fotograficznym. 

www.muzeum.zory.pl

Scena na starówce

Scena Na Starówce w głównej mierze pełni rolę kina, które może pochwalić się znakomitym repertuarem. Prócz światowych produkcji, można tu obejrzeć filmy bardziej ambitne 
w ramach seansów Małej Akademii Filmowej oraz słynnych „Czwartków konesera”. 
W wielofunkcyjnym obiekcie odbywają się także koncerty, przedstawienia teatralne, kabarety i innego rodzaju widowiska. Wsparcie działalności wystawienniczej amatorów 
i profesjonalnych twórców umożliwia Galeria „Na Starówce”.

WIĘCEJ

Park Linowy

W parku Cegielnia przy ulicy Folwareckiej otwarto park linowy o powierzchni 400 metrów kw. Jest to miejsce aktywnego wypoczynku przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 5 do 14 lat.
Aktualnie w parku znajduje się zestaw dwóch sporych rozmiarów urządzeń wspinaczkowych, m. in. 6-metrowa wieża z zakręconymi drabinkami, rurą strażacką i innymi zjeżdżalniami oraz zamek wspinaczkowy. W pobliżu urządzeń umieszczono stylowe ławki i kosze na śmieci.
Całość inwestycji została sfinansowana z budżetu miasta.

WIĘCEJ
 

Audiowycieczki

Wszystkie osoby odwiedzające Żory wizytę mogą rozpocząć w Punkcie Informacji Turystycznej, znajdującym się przy Miasteczku Twinpigs. Właśnie tam, od niedawna można bezpłatnie wypożyczyć nowoczesne urządzenia - audioprzewodniki z GPS z wgranymi wycieczkami i trasami turystycznymi po mieście
Punkt Informacji Turystycznej w Żorach przy ul. Katowickiej 4 (obok wejścia do Miasteczka Twinpigs) jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 oraz w weekendy od 9.00-17.00. 

WIĘCEJ

Ośrodek Rekreacyjno - Wypoczynkowy w Roju

Sąsiedztwo terenów zielonych o pow. 10 ha stwarza doskonałe warunki do wypoczynku. Na terenie ośrodka znajduje się kompleks hotelowy z  apartamentami i pełnym węzłem sanitarnym. Kompleks sportowy w skład którego wchodzą boiska piłkarskie, do siatkówki plażowej, koszykówki i baseballa oraz korty tenisowe. Najwięcej zainteresowanych przyciąga jednak kompleks rekreacyjny z odkrytym basenem, brodzikiem dla dzieci i ślizgawką.

mosir.zory.pl

 

 

Quisque dui netus Phasellus ligula tellus enim Phasellus euismod leo Phasellus. Nisl et massa turpis mollis Vestibulum nulla justo leo Nullam quis. Volutpat tellus eros amet semper a metus eu libero auctor dis. Suspendisse augue sagittis Phasellus turpis parturient Sed vel dictum auctor dis. Molestie dictum Vestibulum rhoncus.

Sed velit quis porta dui quis Nunc nascetur sem hendrerit hendrerit. Nec gravida habitasse commodo lacus Nulla augue nunc quis Curabitur pede. Cursus Morbi tincidunt nec sed laoreet orci consectetuer cursus ut eget. Sed Integer quis Ut id sit Morbi adipiscing elit dui elit. Pellentesque id laoreet ipsum porttitor nunc Sed hac dictum.

Sed morbi pede eget lorem vel id et amet est eros. Dapibus pharetra hendrerit Vestibulum Lorem cursus risus tincidunt natoque at non. Tempor sed pretium Donec hendrerit pretium a justo Donec amet wisi. Libero semper nunc suscipit Vestibulum Aenean tempor congue congue nulla mauris. Et quis purus Donec interdum at Cras .

 


Montceau-les-Mines

Francuska miejscowość w regionie Burgundia. Gminę zamieszkuje ponad 20 tys. ludzi. Współpraca rozpoczęła się w 2006 r. 

www.montceaulesmines.fr

Pasvalys

Miasto partnerskie umiejscowione w północnej części Litwy. Liczba mieszkańców Parvalys: 8,7 tys. Umowa zawarta została w 2005 r.

www.pasvalys.lt

Kamp-Lintfort

Niemieckie Kamp-Lintfort liczy 40 tys. mieszkańców i leży w Północnej Nadrenii Westfalii. Umowę o partnerstwie podpisano w 2004 r.

www.kamp-lintfort.de
 

Mezokovesd

Liczące ponad 20 tys. mieszkańców węgierskie miasto Mezőkövesd nawiązało współpracę z Żorami już w 1995 r. 

www.mezokovesd.hu

 

Tetyjów

Ukraiński Tetyjów liczy ok. 13 tys. mieszkańców i leży w południowo - zachodniej części kraju. Umowę o partnerstwie podpisano w 2015 r.

www.tetiev.net.ua