Charytatywny koncert dla Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Żorach

W najbliższy piątek, 15 maja o godzinie 19:00  nadarzy się okazja, by wziąć udział w wyjątkowym koncercie! Dlaczego wyjątkowym? Bo z własnego fotela czy kanapy będziecie mogli nie tylko posłuchać  muzyki na żywo, ale też jednocześnie wspomóc Miejski Dom Pomocy Społecznej w Żorach!

Za pośrednictwem serwisu YouTube odbędzie się transmisja koncertu prostu z żorskiego MOKu.- Zawsze podczas koncertów, w których biorę udział powtarzam, że każda złotówka ma wartość! Nieważne są wielkie sumy, lecz nawet mała pomoc, która zawsze cieszy i pokazuje dobro, którym należy obdarzać innych – mówi Jakub Koniński, współorganizator koncertu. - Miejski Dom Pomocy Społecznej w Żorach potrzebuje właśnie takiego wsparcia. Jako inicjator koncertu wierzę, że 15.05.2020 to będzie pamiętny dzień, nie tylko dla nas organizatorów, lecz także żorzan, którzy będą mieli okazję zobaczyć koncert na platformie YouTube, a także wspomóc zbiórkę charytatywną - dodaje.

Kogo będziecie mogli usłyszeć? Oto sylwetki wykonawców:

Łukasz Zimończyk: Uczestnik programu X-Factor . Na swoim koncie ma wiele nagród zdobytych na festiwalach Polskich i Zagranicznych. Występował na jednej scenie z Robertem Janowskim, Zespołem IRA, Cezarym Żakiem, Majką Jerzowską, Teresą Lipowską. Z pewnością jego marzeniem jest własna płyta i tego mu życzymy. Muzyka jest dla niego najpiękniejszą częścią jego życia.

Anna Kita : Miła, szczera i rozsądna. To, co najbardziej docenia w życiu, to miłość swoich bliskich i rodzinę. To z kim przebywa i jakimi ludźmi się otacza jest dla niej bardzo ważne. Muzyka to jej pasja z dzieciństwa, którą w dalszym ciągu kontynuuje i dzieli się nią z innymi.

Dominika Kozak : Studentka I roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności musical. Kocha oglądać filmy, seriale, czytać książki, ale najbardziej uwielbia śpiewać i dzielić się swoją pasja z innymi! Odtwórczyni roli Fiekły w gdyńskim ,,Ożenku" w reż. Piotra Jankowskiego. W ostatnim czasie miała okazję poznać specyfikę pracy w niemieckim teatrze przy musicalu ,,Till Ulenspiegel" w reż. Reinharda Siomona, gdzie mogła wykreować wiele ciekawych postaci w obcym języku! Aktualnie jest w trakcie prób do spektaklu ,,Eksperyment", który (z racji na obecną sytuację) został wstrzymany, ale możecie obserwować ich działania online na Facebooku! Ogromna pasjonatka musicali, fanka londyńskiego West Endu, nie może się doczekać, żeby tam wrócić i zobaczyć kilka kolejnych spektakli.

Rafał Kozik: Pełen pasji, młody, sympatyczny, przyjacielski, rozrywkowy człowiek, a co najważniejsze, ciągle idzie do przodu. Śpiew to dla niego przyjemność, chociaż ma już za sobą wiele nagród w festiwalach. Miał okazję pokazać się publiczności w programie Must be the music jak i na Festiwalu OFPA. Na co dzień pracujący specjalista pilnujący jakości w branży produkcyjnej.

Dawid Przybyło – Pianista z niezwykłymi zdolnościami. Muzyka jest jego pasją. Uczęszcza do Żorskiej Szkoły Muzycznej. Uwielbia muzykę poważną i zwierzęta. Na co dzień skromny, przyjacielski i pełen uśmiechu. Gra na pianinie sprawa mu ogromną radość, a każdy nowy utwór jest kolejnym wyzwaniem, które chce zrealizować.

Jakub Koniński – Dj, prezenter, wokalista. Od parunastu lat występujący na scenie dla przyjemności i z serca do muzyki. Zawsze wiązał życie z muzyką, dzięki której życie potoczyło się inaczej niż się spodziewał. Aktualnie niestety nie może działać w swojej pasji przez obecną sytuację. Ma za sobą wiele życiowych osiągnięć, a przede wszystkim nie boi się ryzyka. Pomysły ciągle narastają w jego głowie by wszystkich zarazić miłością do muzyki oraz pokazać jak wielką ma wartość. Wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Żorach jest organizatorem wydarzenia.

Link do koncertu będzie podany już za kilka dni przez Miejski Ośrodek Kultury jak i na facebooku Dj/Prezenter Jakub Koniński.

 

Najnowsze:

Weź udział w konsultacjach, dotyczących statutów dzielnic

Prezydent Miasta Żory informuje, że od 10 sierpnia do 9 września odbędą się w Żorach konsultacje z mieszkańcami wszystkich dzielnic miasta, w sprawie zmian statutów tychże dzielnic. 

Powszechny Spis Rolny – co należy wiedzieć?

Powszechny Spis Rolny 2020 odbędzie się od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Dołącz do sportowej rywalizacji w szczytnym celu

Grupa Ogniki Nordic Walking Żory zaprasza do wzięcia udziału w indywidualnym biegu lub marszu nordic walking za pośrednictwem aplikacji Endomondo i wsparcia Beaty Olekszyk - Nowakowskiej w walce z chorobą – ciężkim nowotworem jelita.

Wracają obostrzenia związane z koronawirusem

Od soboty, 8 sierpnia w 19 powiatach na terenie Polski, gdzie występuje największy wzrost zakażeń koronawirusem wrócą niektóre obostrzenia. Na liście powiatów objętych obostrzeniami znalazły się Żory, który zostały oznaczone kolorem żółtym.

Żory City Art 2020

To będzie zupełnie nowe wydarzenie na kulturalnej mapie naszego miasta! Podczas dwudniowego festiwalu  Żory City Art 2020  będziemy mogli poznać twórczość młodych, utalentowanych artystów z naszego miasta i regionu.

Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.