Konferencja Inwestycyjna „Strefa Wzrostu – po prostu”

Podstrefa Jastrzębsko-Żorska Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA zaprasza wszystkich zainteresowanych  inwestowaniem w strefie oraz jej działalnością na Konferencję Inwestycyjną pod hasłem „Strefa Wzrostu – po prostu”.

Podczas konferencji będzie można poznać możliwości inwestowania w KSSE i przybliżyć sobie nowe, niedawno włączone do strefy tereny inwestycyjne, a także zdobyć informacje  na temat strefowych ulg podatkowych jako instrumentu pomocy publicznej. Zaprezentowane zostaną także możliwości finansowania inwestycji z uwzględnieniem udziału funduszy europejskich oraz przykłady podejść, które wyróżniają warunki inwestycyjne w strefie od inwestycji poza nią. Konferencji towarzyszyły będą stanowiska Lokalnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Dodatkowo podczas konferencji przedstawione zostaną również założenia nowego pomysłu wsparcia rozwoju mikro i małych firm, jakim jest KSSENON – Akcelerator Biznesowy.

Konferencja pod hasłem „Strefa Wzrostu – po prostu” będzie organizowana w dwóch terminach – w środę 26 kwietnia w sali ratuszowej Urzędu Miejskiego w Żywcu, Rynek 2 oraz w czwartek 27 kwietnia w siedzibie KSSE w Żorach, przy  ul. Muzealnej 1. Początek o godz. 9:30. Udział jest bezpłatny.

Zgłaszania uczestnictwa w konferencji przyjmowane są do 25 kwietnia pod numerem telefonu 32 43 50 616 oraz mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszelkie informacje na temat konferencji można uzyskać telefonicznie.

Program konferencji w Żorach

- od 9:30 - Rejestracja uczestników

- 10:00 - Otwarcie konferencji

 „Od początku dla wszystkich” – ewolucja Strefy oraz realiów na jej 20-lecie - skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy? O nowych wyzwaniach stojących przed KSSE S.A. opowie Piotr Wojaczek, Prezes KSSE S.A.

- 10:20 - Pomoc publiczna dla przedsiębiorców oraz nowe tereny KSSE na południu Województwa Śląskiego

Jaka właściwie jest oferta strefy? Co firma może zyskać? Gdzie strefa posiada tereny inwestycyjne? Jakie są zasady? Czy już nie jest za późno? O tym, jak to wszystko działa opowie Piotr Sikora - Specjalista ds. Rozwoju, KSSE SA

- 10:45 - Finansowe oraz pozafinansowe możliwości wsparcia inwestorów.

O tym, jaka jest siła współpracy oraz co tak właściwie czyni różnicę przy inwestycji w Strefie opowie Katarzyna Cierniak - Specjalista ds. Rozwoju, KSSE SA

Jakie są możliwości pozyskania środków unijnych na realizację inwestycji. Ile? Kiedy? Gdzie? - dr Ireneusz Tomeczek - LPI w Rybniku

- 11:15 - KSSENON - Akcelerator Biznesowy - nowy instrument wsparcia mikro i małych przedsiębiorstw oraz oferta dla instytucji otoczenia biznesu.

Założenia nowego pomysłu wsparcia rozwoju mikro i małych firm oraz skupiającego otoczenie biznesu przedstawi Andrzej Zabiegliński – Wiceprezes KSSE S.A.

- 11:35 - Pytania i odpowiedzi, dyskusja

- 11:55 - Zakończenie konferencji i lunch

Konferencja KSSE

Najnowsze:

Hala pełna ludzi i sportowych emocji! Za nami dzień treningowy Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy z 9 śląskich klubów odwiedzili dziś żorską halę sportową MOSiR. Niepełnosprawni sportowcy wzięli udział w XXV Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Transmisja na żywo – przydział mieszkań w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”

Ponad tysiąc nowych mieszkań powstanie dzięki innowacyjnemu projektowi „Z przyszłością w Żorach”! Mieszkania czynszowe to doskonała opcja dla tych, którzy marzą o własnym „M”, a nie chcą zaciągać kredytu. Najemców, którzy zamieszkają w nowych budynkach poznamy już w najbliższą sobotę 24 lutego. Zapraszamy do śledzenia na żywo transmisji z ustalenia kolejności prawa do wyboru mieszkań!

Skrajnie łatwopalne – nowa wystawa w galerii żorskiego kina

Wystawa malarstwa pt. „Skrajnie łatwopalne” eksponowana jest obecnie w kinie „Na Starówce”. Na wystawie można oglądać prace młodego żorskiego artysty Wojciecha Kazimierczaka.

Utrudnienia na ul. Dworcowej. Rusza remont przejazdu kolejowego

PKP PLK S.A. przeprowadzi prace związane z przebudową torów kolejowych (wymiana kolejnych dwóch torowisk i tzw. przejścia rozjazdowego) na przejeździe na ul. Dworcowej. Utrudnienia w ruchu potrwają trzy tygodnie i rozpoczną się 26 lutego o godz. 9:00.

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.