Urząd Skarbowy w Żorach wyróżniony za dobrą praktykę

W Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu Akademii Zarządzania Instytucjami Publicznymi na najlepsze praktyki, w zakresie projektowania usług uwzględniających potrzeby obywateli. W tym prestiżowym konkursie wyróżniony został Urząd Skarbowy w Żorach.

Głównym założeniem konkursu jest skuteczna wymiana dobrych praktyk i rozwiązań z zakresu zarządzania w sektorze publicznym. Pozwala on wyłonić i wypromować najlepsze i najbardziej innowacyjne wdrożone działania i pomysły.

Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało aż 19 projektów, z których 6 zakwalifikowano do ścisłego finału. Zgłoszona przez Urząd Skarbowy w Żorach praktyka pod nazwą „Inicjowanie wniosków o zmianę decyzji ostatecznych w zakresie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych poprzez dalsze rozłożenie zadłużenia na raty”uzyskała specjalne wyróżnienie konkursowej kapituły.

Oprócz żorskiej „skarbówki” w gronie finalistów znaleźli się także: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Gmina Olsztyn, Izba Celna w Białymstoku, Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Urząd Skarbowy w Żorach

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.