Urząd Skarbowy w Żorach wyróżniony za dobrą praktykę

W Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu Akademii Zarządzania Instytucjami Publicznymi na najlepsze praktyki, w zakresie projektowania usług uwzględniających potrzeby obywateli. W tym prestiżowym konkursie wyróżniony został Urząd Skarbowy w Żorach.

Głównym założeniem konkursu jest skuteczna wymiana dobrych praktyk i rozwiązań z zakresu zarządzania w sektorze publicznym. Pozwala on wyłonić i wypromować najlepsze i najbardziej innowacyjne wdrożone działania i pomysły.

Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało aż 19 projektów, z których 6 zakwalifikowano do ścisłego finału. Zgłoszona przez Urząd Skarbowy w Żorach praktyka pod nazwą „Inicjowanie wniosków o zmianę decyzji ostatecznych w zakresie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych poprzez dalsze rozłożenie zadłużenia na raty”uzyskała specjalne wyróżnienie konkursowej kapituły.

Oprócz żorskiej „skarbówki” w gronie finalistów znaleźli się także: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Gmina Olsztyn, Izba Celna w Białymstoku, Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Urząd Skarbowy w Żorach

Najnowsze:

Sesja i dyżury Żorskiej Rady Seniorów

Żorska Rada Seniorów stawia sobie za cel integrację, wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych w naszym mieście. Przed nami kolejna sesja, podczas której będą obradowali członkowie rady. Osoby zainteresowane sprawami seniorów mogą także zgłosić się na dyżury.

Sesja Rady Miasta – styczeń 2018

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 25 stycznia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.

Upamiętniono 73 rocznicę Marszu Śmierci

Złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 23 więźniów zamordowanych w Żorach, podczas ewakuacji obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w styczniu 1945 roku, uczczono w naszym mieście pamięć ofiar tzw. Marszu Śmierci.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem – 18 stycznia 2018 r.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić silne porywy wiatru.

Wyborco, sprawdź czy jesteś w rejestrze

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!