Konkurs ofert nr 9 na realizację zadań w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych w 2017 roku

Prezydent Miasta Żory ogłasza otwarty konkurs ofert nr 9/2017  na realizację w roku 2017 zadań publicznych miasta w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Celem konkursu jest wyłonienie podmiotów do realizacji w roku 2017 zadań publicznych miasta Żory na rzecz jego mieszkańców w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Rodzaje zadań:

a) Realizowanie przedsięwzięć mających na celu społeczną i zawodową aktywizację osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup wsparcia oraz promowanie zatrudnienia osób niepełnosprawnych wśród potencjalnych pracodawców.

b) Prowadzenie zajęć grupowych lub indywidualnych, mających na celu nabywanie, rozwijanie lub podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych w formie działań kulturalnych.

c) Organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych, wspierających ich aktywność w tym zakresie, w tym imprez o charakterze integracyjnym.

Oferty należy składać wraz z załącznikami w  terminie do 20 stycznia 2017 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żory – Rynek 9 lub Al. Wojska Polskiego 25, w godzinach pracy Urzędu Miasta, w zaklejonej kopercie opatrzonej nazwą organizacji, numerem  konkursu oraz nazwą zadania do którego organizacja przystępuje. W przypadku nadsyłania oferty pocztą liczy się data jej wpływu do Urzędu Miasta.

Otwarty konkurs ofert nr 9/2017 na realizację zadań w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych

Pobierz wzór oferty

Pobierz oświadczenie do oferty

 

Konkurs ofert

Najnowsze:

Strażacy ewakuowali rannych z płonącego autobusu! Bez obaw, to tylko ćwiczenia

Autobus przewożący młodzież z Ostrawy do Gdańska staje w płomieniach, zatrzymując się na stacji benzynowej przy autostradzie A1 w Żorach. Wśród uczniów wybucha panika, jest wielu rannych. Na szczęście to nie prawdziwe zdarzenie, a tylko scenariusz ćwiczeń prowadzonych przez służby reagowania kryzysowego.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 listopada ze względu na prace remontowe na wiadukcie przy ul. Nowopszczyńskiej wprowadzono ruch wahadłowy. Na powyższy temat będziemy informować na bieżąco.

Wybierz się w podróż do Japonii podczas Festiwalu OPINIE

Kraina Kwitnącej Wiśni będzie tematem przewodnim szóstej odsłony Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA. Już w najbliższą sobotę odbędzie się „Dzień Japonii”, podczas którego, będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze tego egzotycznego kraju, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Rekordowa zbiórka na rzecz żorskiego hospicjum!

Aż 333 wolontariuszy wzięło udział w tegorocznej odsłonie akcji „Zapalmy płomyk nadziei”.  Podczas  Dnia Wszystkich Świętych przeprowadzili oni zbiórkę na rzecz żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II na cmentarzach w naszym mieście oraz w sąsiednich miejscowościach.

Pożar autobusu na stacji benzynowej? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Pełny młodzieży autobus płonie na stacji benzynowej. Są ranni, wymagający natychmiastowej pomocy, a straż pożarna zarządza ewakuację. Na szczęście to tylko ćwiczenia!