Konkurs ofert nr 3 na realizację zadań w zakresie ochrony zdrowia - przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2017 roku

Prezydent Miasta Żory ogłasza otwarty konkurs ofert nr 3/2017  na realizację w roku 2017 zadań publicznych miasta w zakresie ochrony zdrowia - przeciwdziałania uzależnieniom ii patologiom społecznym.

Celem konkursu jest wyłonienie podmiotów do realizacji w roku 2017 zadań publicznych miasta Żory na rzecz jego mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia przez przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Rodzaje zadań:

a) Wspieranie działań podejmowanych na rzecz dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych patologią w formie świetlicy środowiskowej i terapeutycznej.

W zakresie realizowanego zadania oczekuje się:
- pomocy w kryzysach szkolnych, rodzinnych i rówieśniczych,
- pomocy w nauce,
- współpracy ze szkołą i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
- zapewnienia pomocy rodzinom i dzieciom zagrożonym uzależnieniami sprawiającym problemy wychowawcze,
- prowadzenia dożywiania podopiecznych,
- organizacji czasu wolnego i rozwoju zainteresowań,
- realizacji zadania przez kadrę posiadającą kwalifikacje do pracy z dziećmi.

b) Prowadzenie wsparcia i wczesnej interwencji dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin.

W zakresie realizowanego zadania oczekuje się:
- prowadzenia wzajemnego wsparcia osób ze zmniejszającą się motywacją do utrzymywania abstynencji,
- udzielania wsparcia członkom rodzin osób uzależnionych w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania rodziny,
- udzielania konsultacji w zakresie możliwości leczenia ze wskazaniem instytucji do tego powołanych.

Oferty należy składać wraz z załącznikami w terminie do 21 grudnia 2016 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Żory – Rynek 9 lub Al. Wojska Polskiego 25, w godzinach pracy Urzędu Miasta, w zaklejonej kopercie opatrzonej nazwą organizacji, numerem  konkursu oraz nazwą zadania do którego organizacja przystępuje. W przypadku nadsyłania oferty pocztą liczy się data jej wpływu do Urzędu Miasta.

Otwarty konkurs ofert nr 3/2017 na realizacje zadań w zakresie ochrony zdrowia przez przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym

Pobierz wzór oferty

Pobierz oświadczenie do oferty

 

 Konkurs ofert

Najnowsze:

Strażacy ewakuowali rannych z płonącego autobusu! Bez obaw, to tylko ćwiczenia

Autobus przewożący młodzież z Ostrawy do Gdańska staje w płomieniach, zatrzymując się na stacji benzynowej przy autostradzie A1 w Żorach. Wśród uczniów wybucha panika, jest wielu rannych. Na szczęście to nie prawdziwe zdarzenie, a tylko scenariusz ćwiczeń prowadzonych przez służby reagowania kryzysowego.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 listopada ze względu na prace remontowe na wiadukcie przy ul. Nowopszczyńskiej wprowadzono ruch wahadłowy. Na powyższy temat będziemy informować na bieżąco.

Wybierz się w podróż do Japonii podczas Festiwalu OPINIE

Kraina Kwitnącej Wiśni będzie tematem przewodnim szóstej odsłony Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA. Już w najbliższą sobotę odbędzie się „Dzień Japonii”, podczas którego, będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze tego egzotycznego kraju, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Rekordowa zbiórka na rzecz żorskiego hospicjum!

Aż 333 wolontariuszy wzięło udział w tegorocznej odsłonie akcji „Zapalmy płomyk nadziei”.  Podczas  Dnia Wszystkich Świętych przeprowadzili oni zbiórkę na rzecz żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II na cmentarzach w naszym mieście oraz w sąsiednich miejscowościach.

Pożar autobusu na stacji benzynowej? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Pełny młodzieży autobus płonie na stacji benzynowej. Są ranni, wymagający natychmiastowej pomocy, a straż pożarna zarządza ewakuację. Na szczęście to tylko ćwiczenia!