Żory laureatem konkursu „Ciesz się ciszą”

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Żory zostały laureatem konkursu „Ciesz się ciszą”. Żorzanie zajęli drugie miejsce w rankingu ilości pomiarów natężenia dźwięku za pomocą bezpłatnej aplikacji konkursowej. W nagrodę miasto otrzyma materiały izolacyjne o wartości 50 tysięcy złotych  od firmy ISOVER, które zostaną przeznaczone do renowacji termicznej i akustycznej budynku użyteczności publicznej w Żorach.  

Zakończył się trwający dwa miesiące konkurs organizowany w ramach kampanii „Ciesz się ciszą”, która miała na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważny jest komfort akustyczny w budynkach w których przebywamy przez większą część swojego życia. Polacy za pomocą darmowej aplikacji „Ciesz się ciszą”,  przeznaczonej na urządzenia mobilne, dokonywali pomiarów hałasu w budynkach - domach, miejscach pracy, podczas zakupów, a także w hotelach i restauracjach.

Organizator kampanii – marka ISOVER, przewidział nagrody w  postaci materiałów budowlanych na renowację budynków użytku publicznego o łącznej wartości 100 tys. złotych. W jednej z kategorii zwyciężyły Żory.  O tym, który budynek zostanie poddany renowacji z zastosowaniem rozwiązań marki ISOVER w ramach uzyskanej nagrody, zadecydują władze miasta.

- Wiemy jak szkodliwy jest wpływ hałasu na ludzi, od wielu lat tworzymy rozwiązania zapewniające komfort akustyczny w budynkach, a od roku zajmujemy się tą tematyką szczególnie intensywnie, m.in. w ramach Stowarzyszenia na rzecz lepszej akustyki w budynkach „Komfort Ciszy”. Gratulujemy mieszkańcom zaangażowania, bo to dzięki nim zostanie wyremontowany jeden z budynków użyteczności publicznej w Żorach - mówi Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu ISOVER. 

Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory podkreśla, że mieszkańcy już po raz kolejny udowodnili, że potrafią się zmobilizować i współpracować dla dobra swojego miasta. - Cieszę się, że udało nam się zwyciężyć w konkursie „Ciesz się ciszą”, ale jeszcze większą radość daje fakt, że żorzanie są świadomymi mieszkańcami, angażującymi się w życie społeczności lokalnej w różnych aspektach. Wygrane materiały budowlane z pewnością zostaną przez miasto dobrze spożytkowane – zapewnia Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Ciesz się ciszą

Najnowsze:

Hala pełna ludzi i sportowych emocji! Za nami dzień treningowy Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy z 9 śląskich klubów odwiedzili dziś żorską halę sportową MOSiR. Niepełnosprawni sportowcy wzięli udział w XXV Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Transmisja na żywo – przydział mieszkań w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”

Ponad tysiąc nowych mieszkań powstanie dzięki innowacyjnemu projektowi „Z przyszłością w Żorach”! Mieszkania czynszowe to doskonała opcja dla tych, którzy marzą o własnym „M”, a nie chcą zaciągać kredytu. Najemców, którzy zamieszkają w nowych budynkach poznamy już w najbliższą sobotę 24 lutego. Zapraszamy do śledzenia na żywo transmisji z ustalenia kolejności prawa do wyboru mieszkań!

Skrajnie łatwopalne – nowa wystawa w galerii żorskiego kina

Wystawa malarstwa pt. „Skrajnie łatwopalne” eksponowana jest obecnie w kinie „Na Starówce”. Na wystawie można oglądać prace młodego żorskiego artysty Wojciecha Kazimierczaka.

Utrudnienia na ul. Dworcowej. Rusza remont przejazdu kolejowego

PKP PLK S.A. przeprowadzi prace związane z przebudową torów kolejowych (wymiana kolejnych dwóch torowisk i tzw. przejścia rozjazdowego) na przejeździe na ul. Dworcowej. Utrudnienia w ruchu potrwają trzy tygodnie i rozpoczną się 26 lutego o godz. 9:00.

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.