Poznaj aplikację „Czas na Żory”

Chcesz mieć cały czas pod ręką informacje o najważniejszych wydarzeniach w mieście, czy spis potrzebnych telefonów oraz adresów żorskich instytucji? Jeśli tak, to skorzystaj z bezpłatnej aplikacji pod nazwą „Czas na Żory”, przygotowanej przez miejskie Radio Żory.

„Czas na Żory” to aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android,  której celem jest dostarczanie treści o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i społecznych na terenie miasta Żory oraz ważnych komunikatów  publikowanych przez Urząd Miasta. Dodatkowo w aplikacji znajduje się  „Żorski Niezbędnik”, czyli spis adresów, telefonów, witryn internetowych  i informacji, które mogą być przydatne nie tylko dla mieszkańców miasta.

Skąd pomysł na aplikację? - Żory intensywnie się zmieniają i rozwijają, od ponad 10 lat liczba wydarzeń i inicjatyw, które mają miejsce w naszym mieście zwiększa się lawinowo. Pomimo aktywnej promocji i wykorzystaniu social media, nie zawsze informacje docierają do zainteresowanych osób. Jest to problem, który dostrzegamy w Radio Żory od niemal samego początku naszego istnienia. Gdy publikujemy relację czy zdjęcia z jakiegoś wydarzenia, o którym intensywnie informowały wszystkie lokalne instytucje i media, bardzo często jako informację zwrotną otrzymujemy wiadomości typu „czemu nikt nie informował o tym?”, „takie wydarzenie a ja nic nie wiem?”, „przegapiłam koncert. Nigdzie nie było o nim informacji!” - mówi Agnieszka Kraińska, Redaktor Naczelna Radio Żory. – Dlatego w naszej redakcji narodził się pomysł stworzenia czegoś niezależnego od innych portali i platform. Czegoś, co będzie przystępne i proste w obsłudze - dodaje.

Aplikacja „Czas na Żory” składa się z 6 modułów:

- Wydarzenia – wyświetlana jest lista z inicjatywami i wydarzeniami, które będą miały miejsce w Żorach,

- Kategorie – można wyświetlić listę inicjatyw i wydarzeń, które organizują poszczególne instytucje w mieście,

- Obserwowane – można tu dodawać interesujące nas treści, aby mieć do nich szybki dostęp w przyszłości.

- Komunikaty - w ważne komunikaty Urzędu Miasta np. o zamknięciu drogi, ostrzeżenia meteorologiczne, ważnych inwestycjach itp.

- Żorski Niezbędnik – adresy oraz informacje o żorskich instytucjach, przydatne adresy internetowe, rozkład jazdy BKM (autorski system zostanie udostępniony do końca lipca 2020 r) oraz repertuar kina „Na Starówce”.

- możliwość słuchania Radio Żory online

Aplikację można pobrać z Google Play  klikając w link

Najnowsze:

Weź udział w konsultacjach, dotyczących statutów dzielnic

Prezydent Miasta Żory informuje, że od 10 sierpnia do 9 września odbędą się w Żorach konsultacje z mieszkańcami wszystkich dzielnic miasta, w sprawie zmian statutów tychże dzielnic. 

Powszechny Spis Rolny – co należy wiedzieć?

Powszechny Spis Rolny 2020 odbędzie się od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Dołącz do sportowej rywalizacji w szczytnym celu

Grupa Ogniki Nordic Walking Żory zaprasza do wzięcia udziału w indywidualnym biegu lub marszu nordic walking za pośrednictwem aplikacji Endomondo i wsparcia Beaty Olekszyk - Nowakowskiej w walce z chorobą – ciężkim nowotworem jelita.

Wracają obostrzenia związane z koronawirusem

Od soboty, 8 sierpnia w 19 powiatach na terenie Polski, gdzie występuje największy wzrost zakażeń koronawirusem wrócą niektóre obostrzenia. Na liście powiatów objętych obostrzeniami znalazły się Żory, który zostały oznaczone kolorem żółtym.

Żory City Art 2020

To będzie zupełnie nowe wydarzenie na kulturalnej mapie naszego miasta! Podczas dwudniowego festiwalu  Żory City Art 2020  będziemy mogli poznać twórczość młodych, utalentowanych artystów z naszego miasta i regionu.

Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.