Rynek zmieni się w Świąteczny Jarmark! Będzie magicznie

Jeśli chcecie poczuć niezwykłą, świąteczną atmosferę, to koniecznie wybierzcie się z rodziną i znajomymi na żorski rynek! Już 16 grudnia rozpocznie się tam Jarmark Świąteczny, podczas którego będzie można nie tylko kupić oryginalne prezenty i ozdoby, czy spróbować różnych smakołyków, ale też skorzystać z licznych atrakcji towarzyszących.

W przedświątecznym tygodniu, od 16 do 22 grudnia na żorskim rynku będzie można zakupić oryginalne prezenty, artykuły dekoracyjne, a także słodycze i ozdoby świąteczne. Na gości Jarmarku Świątecznego będzie czekała żywa zagroda ze zwierzętami, a o to, byśmy nie wrócili z rynku głodni, zadba firma Food & Event, która od 20 do 22 grudnia zaprosi żorzan na Świąteczny Zlot Food Trucków. To okazja by spróbować potraw z czterech stron świata, wśród których nie zabraknie świątecznych akcentów. Bogata oferta ciepłych posiłków i aromatycznych napojów sprawi, że zimno nie będzie mieszkańcom straszne i chętnie pozostaną na rynku na dłużej. Jarmark będzie czynny w godzinach 12:00 - 20:00.

Tradycyjnie już Jarmarkowi Świątecznemu na żorskim rynku towarzyszyły będą różne atrakcje, przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta Żory.

W czwartek, 19 grudnia odbędzie się Wigilia dla Mieszkańców, podczas której każdy będzie mógł spróbować pysznych świątecznych potraw, przygotowanych przez Zakład Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja”. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego spędzenia czasu. Poczęstunek umili nam koncert kapeli Janicek, podczas którego usłyszymy muzykę świąteczną, w tym tradycyjne polskie pastorałki. Miłośnicy muzyki góralskiej też nie będą zawiedzieni – mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta Miasta. Początek o godz. 16:00.

Ciekawe wydarzenia zaplanowano też na piątek, 20 grudnia. O godz. 16:00 na rynku będzie można obejrzeć spektakl teatralny dla dzieci pt. „Świąteczny cud”. Po nim odbędą się koncerty zespołu Dynamic oraz Piotra Szefera.

Kolejnego dnia, czyli w sobotę, 21 grudnia gościom Jarmarku Świątecznego czas spędzony na rynku umilą występy zespołów MOK - Zespołu Śpiewaczego Jagoda, Dziecięcego Zespołu Śpiewaczego Jagódka, Małych Rojanek, Zespołu Ludowego Baranowice i Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Osiny. Początek o godz. 15:30. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół SĄSTĄD, który o godz. 18:00 zaprezentuje przez żorską publicznością specjalnie przygotowany bożonarodzeniowy repertuar.

Przedświąteczna niedziela, 22 grudnia także będzie wypełniona atrakcjami dla całej rodziny. O doskonałą zabawę dla wszystkich dzieci zadba firma Pozytywka, która w godz. 14:00 – 16:00  zaprosi je na różnorodne animacje. Później zaplanowano koncert kolędowy pt. „Hej kolęda, kolęda”, podczas którego wystąpią: Voce Segreto, Magic Voice, Mała Scena Piosenki, uczniowie SP4. Koncert poprowadzi Marek Szołtysek.

Najnowsze:

Weź udział w konsultacjach, dotyczących statutów dzielnic

Prezydent Miasta Żory informuje, że od 10 sierpnia do 9 września odbędą się w Żorach konsultacje z mieszkańcami wszystkich dzielnic miasta, w sprawie zmian statutów tychże dzielnic. 

Powszechny Spis Rolny – co należy wiedzieć?

Powszechny Spis Rolny 2020 odbędzie się od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Dołącz do sportowej rywalizacji w szczytnym celu

Grupa Ogniki Nordic Walking Żory zaprasza do wzięcia udziału w indywidualnym biegu lub marszu nordic walking za pośrednictwem aplikacji Endomondo i wsparcia Beaty Olekszyk - Nowakowskiej w walce z chorobą – ciężkim nowotworem jelita.

Wracają obostrzenia związane z koronawirusem

Od soboty, 8 sierpnia w 19 powiatach na terenie Polski, gdzie występuje największy wzrost zakażeń koronawirusem wrócą niektóre obostrzenia. Na liście powiatów objętych obostrzeniami znalazły się Żory, który zostały oznaczone kolorem żółtym.

Żory City Art 2020

To będzie zupełnie nowe wydarzenie na kulturalnej mapie naszego miasta! Podczas dwudniowego festiwalu  Żory City Art 2020  będziemy mogli poznać twórczość młodych, utalentowanych artystów z naszego miasta i regionu.

Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.