Od kilku godzin odcinek Obwodnicy Północnej w Żorach jest zablokowany. Przed północą doszło tam do wypadku drogowego z udziałem tira i osobówki. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez dłuższy czas dlatego apelujemy do kierowców, aby korzystali z objazdów.
Przed północą w Żorach na DW 935 – Obwodnica Północna doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył tir oraz samochód osobowy. Jak wstępnie ustalili policjanci, samochód ciężarowy w pewnej chwili zjechał na pobocze, po czym przyczepa wyjechała na środek jezdni, wywróciła się uderzając w forda, którym podróżował 29-letni kierowca. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala.
- Na chwilę obecną w tym miejscu mają miejsce poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Pracują tam policjanci wraz z biegłym sądowym. Mundurowi ustalili, że kierowca ciężarówki był trzeźwy – informuje asp. szt. Kamila Siedlarz z Komendy Miejskiej Policji w Żorach.
Droga jest zablokowana, dlatego policjanci apelują do kierowców o korzystanie z objazdu ulicą Rybnicką i proszą o zachowanie cierpliwości oraz ostrożności podczas jazdy.