Uroczysta Gala Patriotyczna w żorskim Domu Kultury

Piękne piosenki i wiersze o tematyce patriotycznej zaprezentowali podczas uroczystej gali laureaci konkursów z cyklu „Majowe Święta”.

Na gali, która odbyła się wczoraj (8.05) w Domu Kultury, wystąpili niektórzy laureaci VI edycji konkursów Poezji i Prozy oraz Piosenki Patriotycznej. Wśród nagrodzonych znalazły się zarówno przedszkolaki, jak i młodzież. Część z nich zaprezentowała piosenki poświęcone tematyce patriotycznej – śpiewane solo lub w zespołach, pozostali wyrecytowali piękne wiersze.

Nagrody dla laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczył Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta Żory Jolanta Hrycak.

Konkursy pt. „Majowe Święta w pieśni, poezji, prozie i sztukach plastycznych” zorganizowało i przeprowadziło Centrum Edukacji Regionalnej. Udział w konkursach jest okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji regionalnej i narodowej, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym, wspierania wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez aktywność artystyczną. Konkursy są okazją do przywrócenia pamięci narodowej, promowania polskich pieśni patriotycznych oraz pielęgnowania historii Polski i naszego regionu.

Uroczystej gali towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac plastycznych. Obecnie można oddać głosy w ramach Nagrody Publiczności. Więcej informacji można znaleźć >tutaj.

Fot. Wioleta Kurzydem

Najnowsze:

Kurier Żorski – nr 4/2018

W najbliższym dniach do domów i mieszkań żorzan trafi najnowszy, czwarty w tym roku numer Kuriera Żorskiego. Zachęcamy do zapoznania się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Nowe prawo wodne sprawia, że mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki

W związku z nowymi przepisami prawa, wprowadzonymi na szczeblu ogólnokrajowym, mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki. Podkreślmy, że na wzroście opłat ani złotówki nie zarobi zarówno miasto, jak i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory sp. z o.o. Dodatkowe pieniądze za usługi wodne w całości wpłyną do nowopowstałego państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej Wody Polskie.

„Łączymy z energią” – lista osób zakwalifikowanych do projektu

Zgodnie z Regulaminem naboru wniosków i realizacji projektu „Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego poniżej przedstawiamy listę rankingową osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

Sesja Rady Miasta – maj 2018 r.

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek, 24 maja w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 13:00.

Zdobądź dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej!

Mieszkańcy Żor, spełniający określone wymagania, mogą otrzymać 20 tysięcy złotych dotacji oraz dodatkowe wsparcie finansowe na uruchomienie działalności gospodarczej.