Żorski Newsroom, czyli życie miasta okiem kamery

Zapowiedzi imprez, relacje z najważniejszych wydarzeń z życia miasta, czy informacje o nowych inwestycjach można znaleźć w „Żorskim Newsroomie” – poświęconym Żorom programie, emitowanym na antenie regionalnej Telewizji TVT.

„Żorski Newsroom” co miesiąc pojawia się w ramówce Telewizji TVT. W programie można zleźć najświeższe informacje, dotyczące naszego miasta. Oglądając najbliższe wydanie można będzie przekonać się m.in. jakie atrakcje przygotowano na zbliżającą się majówkę i Święto Ogniowe, a także dowiedzieć się kto i na jakich zasadach może ubiegać się o dotację  na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz kotły na pelet z biomasy.

Najbliższy „Żorski Newsroom” zostanie wyemitowany już we wtorek, 17 kwietnia o godzinie 19:30 na antenie Telewizji TVT. Powtórki zaplanowano na wtorek na godz. 22:30 oraz na środę, 18 kwietnia na godz. 8:30 i 11:30.

Program można także oglądać na stronie internetowej Telewizji TVT.

 

Żorski Newsroom

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.