Kurier Żorski – nr 3/2018

W najbliższym dniach do domów i mieszkań żorzan trafi najnowszy, kwietniowy numer Kuriera Żorskiego. Już teraz można zapoznać się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Tym razem w Kurierze Żorskim zamieszczamy zaktualizowany Miejski Informator Społeczny, zawierający informacje o miejskich instytucjach, organizacjach i stowarzyszeniach, w których można znaleźć wsparcie i pomoc. Oprócz tego przeczytać można także m.in. o: dofinansowaniu na odrestaurowanie murów obronnych; ważnych zasadach dotyczących segregacji odpadów oraz walce ze smogiem w Żorach. Zapraszamy do lektury!

 

Kurier Żorski - 3/2018

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.