Międzynarodowy turniej szczypiorniaka w Żorach!

Tego wydarzenia nie może przegapić żaden miłośnik sportu z naszego miasta! Już w najbliższy weekend w naszym mieście rywalizowały będą piłkarski ręczne Polski oraz Słowacji.

W weekend w naszym mieście reprezentacja Polski juniorek w Piłce Ręcznej rozegra dwa spotkania towarzyskie z reprezentacją Słowacji. Mecze odbędą się w sobotę 25 listopada o godzinie 17:00 oraz w niedzielę 26 listopada o godz. 11:00. Wstęp na spotkania jest bezpłatny! Zapraszamy do kibicowania naszym reprezentantkom.

Skład Reprezentacji Polski przedstawia się następująco: Katarzyna Cygan, Julia Dworniczuk, Emilia Kowalik, Aleksandra Olek, Julia Pietras, Lucyna Sobecka, Joanna Stachiewicz, Kinga Stanisławczyk, Paulina Wdowiak, Weronika Weber, Barbara Zima, Gabriela Haric, Katarzyna Zegarlicka, Joanna Wójcik, Julia Zagrajek, Paulina Stapurewicz, Nikola Szczepanik Trenerem jest Agnieszka Truszyńska.

 

Piłka ręczna

Najnowsze:

Rekord znów został pobity! W Żorach zebrano dużą kwotę dla WOŚP

Mieszkańcy Żor po raz kolejny hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas 26 Finału w naszym mieście zebrano rekordową kwotę aż 106 405,94 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Prezydent odpowie na pytania mieszkańców na czacie!

Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory ponownie zaprosi mieszkańców miasta do rozmowy za pośrednictwem czatu. Internetowy „Czat z Prezydentem” to doskonały sposób, by bez konieczności wychodzenia z domu zadać bezpośrednio Prezydentowi pytania dotyczące różnych sfer życia naszego miasta i błyskawicznie uzyskać na nie odpowiedź.

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak ogrzewać dom taniej i czyściej

„Jak ogrzewać taniej i czyściej w piecach węglowych” to hasło przewodnie cyklu spotkań dla mieszkańców, organizowanych przez Urząd Miasta Żory. Podczas spotkań połączonych z prezentacjami będzie można dowiedzieć się jakie korzyści może przynieść odpowiednie palenie w piecu węglowym.

Prestiżowe nagrody miejskie w nowej odsłonie!

Phoenix Sariensis i Dobroczyńca Roku połączono w jedną nagrodę! To najważniejsze miejskie wyróżnienia, których otrzymanie niezmiennie od lat stanowi powód do dumy. Wśród laureatów znajdują się osoby i instytucje, które w szczególny sposób zasłużyły się dla naszego miasta. Prezentujemy nowe, obowiązujące od tego roku zasady przyznawania prestiżowej nagrody!

Ulica Pukowca będzie zamknięta

Uwaga kierowcy! Od wtorku 16 stycznia zamknięta będzie ul. Pukowca w Żorach.