Międzynarodowy turniej szczypiorniaka w Żorach!

Tego wydarzenia nie może przegapić żaden miłośnik sportu z naszego miasta! Już w najbliższy weekend w naszym mieście rywalizowały będą piłkarski ręczne Polski oraz Słowacji.

W weekend w naszym mieście reprezentacja Polski juniorek w Piłce Ręcznej rozegra dwa spotkania towarzyskie z reprezentacją Słowacji. Mecze odbędą się w sobotę 25 listopada o godzinie 17:00 oraz w niedzielę 26 listopada o godz. 11:00. Wstęp na spotkania jest bezpłatny! Zapraszamy do kibicowania naszym reprezentantkom.

Skład Reprezentacji Polski przedstawia się następująco: Katarzyna Cygan, Julia Dworniczuk, Emilia Kowalik, Aleksandra Olek, Julia Pietras, Lucyna Sobecka, Joanna Stachiewicz, Kinga Stanisławczyk, Paulina Wdowiak, Weronika Weber, Barbara Zima, Gabriela Haric, Katarzyna Zegarlicka, Joanna Wójcik, Julia Zagrajek, Paulina Stapurewicz, Nikola Szczepanik Trenerem jest Agnieszka Truszyńska.

 

Piłka ręczna

Najnowsze:

Oferta realizacji zadania pn. „40 lat Wczesnej interwencji (…)”

Na wniosek Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Żorach, Prezydent Miasta Żory zamieszcza ofertę realizacji zadania publicznego pn. „40 lat Wczesnej Interwencji. Wczesna interwencja terapeutyczna, jako wsparcie naturalnych zdolności neuroplastycznych mózgu u dzieci z zaburzonym rozwojem psychomotorycznym”.

Towarzystwo Ballo świętowało 15 urodziny!

Już od piętnastu lat Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży Ballo wyszukuje artystyczne talenty z naszego miasta i pomaga młodym ludziom w rozwijaniu ich zdolności. Podsumowaniem dotychczasowej działalności stowarzyszenia była jubileuszowa gala, zorganizowana w żorskim Domu Kultury.

Sesja Żorskiej Rady Seniorów – marzec 2018 r.

Żorska Rada Seniorów spotka się na sesji, by porozmawiać o sprawach dotyczących starszych mieszkańców naszego miasta.

Posiedzenia komisji Rady Miasta – marzec 2018 r.

Tradycyjnie już w tygodniu poprzedzającym sesję Rady Miasta Żory na swoich posiedzeniach spotkają się radni wchodzący w skład komisji branżowych Rady Miasta. Szczegółowy harmonogram posiedzeń zamieszczamy poniżej.

Sesja Rady Miasta – marzec 2018 r.

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 22 marca w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.