Aktywne „Śniadania na trawie” na żorskim rynku

Wygodnie rozsiąść się na leżaku, napić pysznej kawy i zjeść na śniadanie świeże, chrupiące pieczywo i inne smakołyki – już w najbliższy weekend będzie okazja, by właśnie w ten sposób spędzić poranek podczas kolejnych „Śniadań na trawie”.

W najbliższy weekend 22 i 23 lipca na żorskim rynku odbędą się kolejne „Śniadania na trawie”. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę będzie można spróbować pysznych wypieków i innych przysmaków, a także raczyć się aromatyczną kawą i herbatą, a wszystko to przy dźwiękach muzyki serwowanej przez DJ Mareckiego.

W godzinach od 9:00 – 13:00 moc atrakcji będzie czekała na dzieci. Aktywne zajęcia dla nich poprowadzi Joanna Dziedzic ze Szkoły Tańca i Animacji Tańczymy. W sobotę 22 lipca główny organizator imprezy MOK Żory zaprosi do współpracy specjalistów od sportu, czyli żorski MOSiR. Zaproszą oni zarówno dzieci, jak i dorosłych do specjalnej strefy aktywności ruchowej. Na maluchy będzie też czekał kącik zabaw sportowych, gdzie będzie można zdobyć nagrody.

Ciekawie będzie też w niedzielę 23 lipca. W samo południe na rynku odbędzie się spektakl dla najmłodszych w wykonaniu teatru Bajkowe Skarbki Śląska. Wstęp wolny!

 Śniadania na trawie

Najnowsze:

Świadczysz usługi hotelarskie? Masz obowiązek zgłosić to do Urzędu Miasta

Osoby świadczące usługi hotelarskie w obiektach innych niż obiekty hotelarskie zobowiązane są przed rozpoczęciem działalności zgłosić taki obiekt do ewidencji prowadzonej przez Urząd Miasta. Obowiązek ten wynika z Ustawy o usługach turystycznych.

Prezydent Waldemar Socha uzyskał absolutorium

Za nami sesja  absolutoryjna Rady Miasta Żory. W czwartek, 24 maja żorscy radni głosowali nad uchwałą w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Żory absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za 2017 rok. Wynik głosowania jest pomyślny dla prezydenta.

Kursy autobusów w Boże Ciało

W czwartek, 31 maja - Boże Ciało – autobusy będą kursowały według rozkładu niedzielnego, natomiast w piątek, 1 czerwca zgodnie z rozkładem jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej.

Przedszkole na Kleszczówce z prestiżową Nagrodą Roku SARP!

Otwarta we wrześniu minionego roku siedziba Przedszkola nr 4 w żorskiej dzielnicy Kleszczówka ponownie została doceniona przez ekspertów! Nowoczesny budynek został uznany przez  Stowarzyszenie Architektów Polskich za najlepszy obiekt 2017 roku w kategorii budynek oświaty.

Strażacy z Osin świętowali jubileusz

Piękny jubileusz 110-lecia powstania i działalności obchodzili w minioną sobotę, 19 maja strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach-Osinach.