Ekstremalne wycieczki dla żorskiej młodzieży

Wakacje to idealna pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Już wkrótce entuzjaści aktywnego wypoczynku będą mieli okazję wziąć udział w ekstremalnych rajdach organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej.

Wspinaczka górska, kajakarstwo, strzelectwo, jazda na rowerze, marsz na orientację i strzelectwo to elementy trzech wycieczek, które odbędą się w ramach projektu pn. „Rusz się! – cykl warsztatów pobudzających aktywność młodzieży z Żor” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej. 

W programie m.in. marsz na orientację w Beskidach, spływ kajakowy rzeką Rudą, rajd rowerowy do Wyrów i zwiedzanie schronu bojowego. Organizatorzy informują, że osoby zainteresowane uczestnictwem w wyprawach powinny lubić wyzwania oraz wzmożoną aktywność fizyczną. Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.

Pierwsza wycieczka odbędzie się już 5 lipca br. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy, żeby zapisać się już teraz! Informacje o ekstremalnych wycieczkach dla żorskiej młodzieży można uzyskać poprzez kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem 511 648 344.

Projekt „Rusz się! – cykl warsztatów pobudzających aktywność młodzieży z Żor” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.