Ekstremalne wycieczki dla żorskiej młodzieży

Wakacje to idealna pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Już wkrótce entuzjaści aktywnego wypoczynku będą mieli okazję wziąć udział w ekstremalnych rajdach organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej.

Wspinaczka górska, kajakarstwo, strzelectwo, jazda na rowerze, marsz na orientację i strzelectwo to elementy trzech wycieczek, które odbędą się w ramach projektu pn. „Rusz się! – cykl warsztatów pobudzających aktywność młodzieży z Żor” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej. 

W programie m.in. marsz na orientację w Beskidach, spływ kajakowy rzeką Rudą, rajd rowerowy do Wyrów i zwiedzanie schronu bojowego. Organizatorzy informują, że osoby zainteresowane uczestnictwem w wyprawach powinny lubić wyzwania oraz wzmożoną aktywność fizyczną. Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.

Pierwsza wycieczka odbędzie się już 5 lipca br. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy, żeby zapisać się już teraz! Informacje o ekstremalnych wycieczkach dla żorskiej młodzieży można uzyskać poprzez kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem 511 648 344.

Projekt „Rusz się! – cykl warsztatów pobudzających aktywność młodzieży z Żor” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Strażacy ewakuowali rannych z płonącego autobusu! Bez obaw, to tylko ćwiczenia

Autobus przewożący młodzież z Ostrawy do Gdańska staje w płomieniach, zatrzymując się na stacji benzynowej przy autostradzie A1 w Żorach. Wśród uczniów wybucha panika, jest wielu rannych. Na szczęście to nie prawdziwe zdarzenie, a tylko scenariusz ćwiczeń prowadzonych przez służby reagowania kryzysowego.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 listopada ze względu na prace remontowe na wiadukcie przy ul. Nowopszczyńskiej wprowadzono ruch wahadłowy. Na powyższy temat będziemy informować na bieżąco.

Wybierz się w podróż do Japonii podczas Festiwalu OPINIE

Kraina Kwitnącej Wiśni będzie tematem przewodnim szóstej odsłony Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA. Już w najbliższą sobotę odbędzie się „Dzień Japonii”, podczas którego, będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze tego egzotycznego kraju, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Rekordowa zbiórka na rzecz żorskiego hospicjum!

Aż 333 wolontariuszy wzięło udział w tegorocznej odsłonie akcji „Zapalmy płomyk nadziei”.  Podczas  Dnia Wszystkich Świętych przeprowadzili oni zbiórkę na rzecz żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II na cmentarzach w naszym mieście oraz w sąsiednich miejscowościach.

Pożar autobusu na stacji benzynowej? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Pełny młodzieży autobus płonie na stacji benzynowej. Są ranni, wymagający natychmiastowej pomocy, a straż pożarna zarządza ewakuację. Na szczęście to tylko ćwiczenia!