Ekstremalne wycieczki dla żorskiej młodzieży

Wakacje to idealna pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Już wkrótce entuzjaści aktywnego wypoczynku będą mieli okazję wziąć udział w ekstremalnych rajdach organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej.

Wspinaczka górska, kajakarstwo, strzelectwo, jazda na rowerze, marsz na orientację i strzelectwo to elementy trzech wycieczek, które odbędą się w ramach projektu pn. „Rusz się! – cykl warsztatów pobudzających aktywność młodzieży z Żor” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej. 

W programie m.in. marsz na orientację w Beskidach, spływ kajakowy rzeką Rudą, rajd rowerowy do Wyrów i zwiedzanie schronu bojowego. Organizatorzy informują, że osoby zainteresowane uczestnictwem w wyprawach powinny lubić wyzwania oraz wzmożoną aktywność fizyczną. Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.

Pierwsza wycieczka odbędzie się już 5 lipca br. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy, żeby zapisać się już teraz! Informacje o ekstremalnych wycieczkach dla żorskiej młodzieży można uzyskać poprzez kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem 511 648 344.

Projekt „Rusz się! – cykl warsztatów pobudzających aktywność młodzieży z Żor” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Sesja i dyżury Żorskiej Rady Seniorów

Żorska Rada Seniorów stawia sobie za cel integrację, wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych w naszym mieście. Przed nami kolejna sesja, podczas której będą obradowali członkowie rady. Osoby zainteresowane sprawami seniorów mogą także zgłosić się na dyżury.

Sesja Rady Miasta – styczeń 2018

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 25 stycznia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.

Upamiętniono 73 rocznicę Marszu Śmierci

Złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 23 więźniów zamordowanych w Żorach, podczas ewakuacji obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w styczniu 1945 roku, uczczono w naszym mieście pamięć ofiar tzw. Marszu Śmierci.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem – 18 stycznia 2018 r.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić silne porywy wiatru.

Wyborco, sprawdź czy jesteś w rejestrze

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!