Ekstremalne wycieczki dla żorskiej młodzieży

Wakacje to idealna pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Już wkrótce entuzjaści aktywnego wypoczynku będą mieli okazję wziąć udział w ekstremalnych rajdach organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej.

Wspinaczka górska, kajakarstwo, strzelectwo, jazda na rowerze, marsz na orientację i strzelectwo to elementy trzech wycieczek, które odbędą się w ramach projektu pn. „Rusz się! – cykl warsztatów pobudzających aktywność młodzieży z Żor” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej. 

W programie m.in. marsz na orientację w Beskidach, spływ kajakowy rzeką Rudą, rajd rowerowy do Wyrów i zwiedzanie schronu bojowego. Organizatorzy informują, że osoby zainteresowane uczestnictwem w wyprawach powinny lubić wyzwania oraz wzmożoną aktywność fizyczną. Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.

Pierwsza wycieczka odbędzie się już 5 lipca br. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy, żeby zapisać się już teraz! Informacje o ekstremalnych wycieczkach dla żorskiej młodzieży można uzyskać poprzez kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem 511 648 344.

Projekt „Rusz się! – cykl warsztatów pobudzających aktywność młodzieży z Żor” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Od sierpnia w urzędzie zapłacisz kartą lub telefonem

Wniesienie opłaty w Urzędzie Miasta Żory nie będzie już wiązało się z koniecznością czekania w kolejce do banku lub logowania się do usługi bankowości elektronicznej. Już od sierpnia wszystkie należności będzie także można uregulować za pomocą karty płatniczej lub telefonu.

Nie otrzymałeś decyzji podatkowej? Zgłoś się do Urzędu Miasta

W związku z przeprowadzoną w 2016 r. na terenie Żor modernizacją gruntów i budynków, decyzje ustalające wysokość podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego są w tym roku dostarczane do mieszkańców sukcesywnie przez cały rok.

Oddaj krew na rynku i uratuj komuś życie!

Podczas wakacji w wielu szpitalach na terenie całej Polski brakuje krwi. Dlatego też na żorskim rynku odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa, podczas której żorzanie będą mogli pomóc potrzebującym. Oddaj krew i uratuj komuś życie!

Podwójnie złota Ewa Swoboda!

W ostatnich tygodniach Ewa Swoboda dopisała do swojego bogatego już dorobku kolejne zwycięstwa w zawodach wysokiej rangi. Żorzanka najpierw zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy do lat 23, a następnie podczas Mistrzostw Polski w Białymstoku potwierdziła, że w naszym kraju nikt nie może jej zagrozić!

Utrudnienia w ruchu w związku z przejazdem Tour de Pologne

Już we wtorek 1 sierpnia peleton 74. Tour de Pologne wypełniony gwiazdami światowego kolarstwa przejedzie przez Żory. W związku z tym kierowcy poruszający się ulicami naszego miasta muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.