Ekstremalne wycieczki dla żorskiej młodzieży

Wakacje to idealna pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Już wkrótce entuzjaści aktywnego wypoczynku będą mieli okazję wziąć udział w ekstremalnych rajdach organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej.

Wspinaczka górska, kajakarstwo, strzelectwo, jazda na rowerze, marsz na orientację i strzelectwo to elementy trzech wycieczek, które odbędą się w ramach projektu pn. „Rusz się! – cykl warsztatów pobudzających aktywność młodzieży z Żor” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej. 

W programie m.in. marsz na orientację w Beskidach, spływ kajakowy rzeką Rudą, rajd rowerowy do Wyrów i zwiedzanie schronu bojowego. Organizatorzy informują, że osoby zainteresowane uczestnictwem w wyprawach powinny lubić wyzwania oraz wzmożoną aktywność fizyczną. Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 19 lat.

Pierwsza wycieczka odbędzie się już 5 lipca br. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy, żeby zapisać się już teraz! Informacje o ekstremalnych wycieczkach dla żorskiej młodzieży można uzyskać poprzez kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem 511 648 344.

Projekt „Rusz się! – cykl warsztatów pobudzających aktywność młodzieży z Żor” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Posiedzenia komisji Rady Miasta – wrzesień 2017

Przed sesją Rady Miasta na swoich posiedzeniach spotkają się komisje branżowe Rady Miasta. Szczegółowy harmonogram posiedzeń komisji zamieszczamy poniżej.

Sesja Rady Miasta – wrzesień 2017

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 28 września w sali narad Urzędu Miasta, przy Rynku 9. Początek o godzinie 15:00.

W piątek autobusem MZK pojedziesz bezpłatnie

Już w najbliższy piątek 22 września obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Z tej okazji Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju zachęca do zamiany auta na komunikację miejską. Wszyscy kierowcy, którzy tego dnia zamiast samochodu wybiorą autobus, będą mogli jechać za darmo.   

Szymon Ziółkowski gościem specjalnym X Żorskiego Biegu Ulicznego!

Przed nami wielkie święto dla wszystkich miłośników biegania! Już po raz dziesiąty setki zawodników, biorących udział w Żorskim Biegu Ulicznym wypełnią ulice naszego miasta. Poznaliśmy gościa specjalnego imprezy, którym w tym roku będzie wybitny lekkoatleta Szymon Ziółkowski.

Warsztaty dla młodzieży i wybory radnych do Młodzieżowego Sejmiku Województwa

Uczniowie i studenci z całego Śląska mają szansę włączyć się w niezwykły projekt, które hasło przewodnie brzmi „Czy młodzi ludzie chcą samorządzić?”. Już w październiku w Katowicach odbędą się warsztaty młodzieżowe oraz wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Zwieńczeniem działań będzie natomiast koncert rapera Miuosha.