Wyprawy rowerowe trasą śląskich wytwórców

Wyprawy rowerowe i śląskie tradycje? To da się połączyć! Rusza najnowszy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej.

Już 3 lipca odbędzie się druga wyprawa rowerowa, podczas której uczestnicy poznają tajniki pracy piekarni. To tylko element programu, jaki przygotowano w ramach projektu pn. „Tradycyjni wytwórcy naszego regionu”. Głównym celem realizowanego zadania jest zapoznanie uczestników z tajnikami tradycyjnego wyrobu produktów rolnych i spożywczych, a także poznanie historii lokalnych wytwórców.

- Chcemy się nauczyć sadzić rośliny, uprawiać pole, wytwarzać miód, a także poznać techniki robienia serów. Zaplanowaliśmy wizyty w szkółce drzew i krzewów, piekarni, gospodarstwie warzywnym i zwierzęcym oraz w pasiece – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Rogoźnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu poprzez maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem 889 549 894. Na każdą z wypraw obowiązują zapisy! Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Projekt „Tradycyjny wytwórcy naszego regionu” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Posiedzenia komisji Rady Miasta – wrzesień 2017

Przed sesją Rady Miasta na swoich posiedzeniach spotkają się komisje branżowe Rady Miasta. Szczegółowy harmonogram posiedzeń komisji zamieszczamy poniżej.

Sesja Rady Miasta – wrzesień 2017

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 28 września w sali narad Urzędu Miasta, przy Rynku 9. Początek o godzinie 15:00.

W piątek autobusem MZK pojedziesz bezpłatnie

Już w najbliższy piątek 22 września obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Z tej okazji Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju zachęca do zamiany auta na komunikację miejską. Wszyscy kierowcy, którzy tego dnia zamiast samochodu wybiorą autobus, będą mogli jechać za darmo.   

Szymon Ziółkowski gościem specjalnym X Żorskiego Biegu Ulicznego!

Przed nami wielkie święto dla wszystkich miłośników biegania! Już po raz dziesiąty setki zawodników, biorących udział w Żorskim Biegu Ulicznym wypełnią ulice naszego miasta. Poznaliśmy gościa specjalnego imprezy, którym w tym roku będzie wybitny lekkoatleta Szymon Ziółkowski.

Warsztaty dla młodzieży i wybory radnych do Młodzieżowego Sejmiku Województwa

Uczniowie i studenci z całego Śląska mają szansę włączyć się w niezwykły projekt, które hasło przewodnie brzmi „Czy młodzi ludzie chcą samorządzić?”. Już w październiku w Katowicach odbędą się warsztaty młodzieżowe oraz wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Zwieńczeniem działań będzie natomiast koncert rapera Miuosha.