Wyprawy rowerowe trasą śląskich wytwórców

Wyprawy rowerowe i śląskie tradycje? To da się połączyć! Rusza najnowszy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej.

Już 3 lipca odbędzie się druga wyprawa rowerowa, podczas której uczestnicy poznają tajniki pracy piekarni. To tylko element programu, jaki przygotowano w ramach projektu pn. „Tradycyjni wytwórcy naszego regionu”. Głównym celem realizowanego zadania jest zapoznanie uczestników z tajnikami tradycyjnego wyrobu produktów rolnych i spożywczych, a także poznanie historii lokalnych wytwórców.

- Chcemy się nauczyć sadzić rośliny, uprawiać pole, wytwarzać miód, a także poznać techniki robienia serów. Zaplanowaliśmy wizyty w szkółce drzew i krzewów, piekarni, gospodarstwie warzywnym i zwierzęcym oraz w pasiece – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Rogoźnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu poprzez maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem 889 549 894. Na każdą z wypraw obowiązują zapisy! Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Projekt „Tradycyjny wytwórcy naszego regionu” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Sesja i dyżury Żorskiej Rady Seniorów

Żorska Rada Seniorów stawia sobie za cel integrację, wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych w naszym mieście. Przed nami kolejna sesja, podczas której będą obradowali członkowie rady. Osoby zainteresowane sprawami seniorów mogą także zgłosić się na dyżury.

Sesja Rady Miasta – styczeń 2018

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 25 stycznia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.

Upamiętniono 73 rocznicę Marszu Śmierci

Złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 23 więźniów zamordowanych w Żorach, podczas ewakuacji obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w styczniu 1945 roku, uczczono w naszym mieście pamięć ofiar tzw. Marszu Śmierci.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem – 18 stycznia 2018 r.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić silne porywy wiatru.

Wyborco, sprawdź czy jesteś w rejestrze

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!