Wyprawy rowerowe trasą śląskich wytwórców

Wyprawy rowerowe i śląskie tradycje? To da się połączyć! Rusza najnowszy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej.

Już 3 lipca odbędzie się druga wyprawa rowerowa, podczas której uczestnicy poznają tajniki pracy piekarni. To tylko element programu, jaki przygotowano w ramach projektu pn. „Tradycyjni wytwórcy naszego regionu”. Głównym celem realizowanego zadania jest zapoznanie uczestników z tajnikami tradycyjnego wyrobu produktów rolnych i spożywczych, a także poznanie historii lokalnych wytwórców.

- Chcemy się nauczyć sadzić rośliny, uprawiać pole, wytwarzać miód, a także poznać techniki robienia serów. Zaplanowaliśmy wizyty w szkółce drzew i krzewów, piekarni, gospodarstwie warzywnym i zwierzęcym oraz w pasiece – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Rogoźnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu poprzez maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem 889 549 894. Na każdą z wypraw obowiązują zapisy! Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Projekt „Tradycyjny wytwórcy naszego regionu” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Strażacy ewakuowali rannych z płonącego autobusu! Bez obaw, to tylko ćwiczenia

Autobus przewożący młodzież z Ostrawy do Gdańska staje w płomieniach, zatrzymując się na stacji benzynowej przy autostradzie A1 w Żorach. Wśród uczniów wybucha panika, jest wielu rannych. Na szczęście to nie prawdziwe zdarzenie, a tylko scenariusz ćwiczeń prowadzonych przez służby reagowania kryzysowego.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 listopada ze względu na prace remontowe na wiadukcie przy ul. Nowopszczyńskiej wprowadzono ruch wahadłowy. Na powyższy temat będziemy informować na bieżąco.

Wybierz się w podróż do Japonii podczas Festiwalu OPINIE

Kraina Kwitnącej Wiśni będzie tematem przewodnim szóstej odsłony Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA. Już w najbliższą sobotę odbędzie się „Dzień Japonii”, podczas którego, będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze tego egzotycznego kraju, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Rekordowa zbiórka na rzecz żorskiego hospicjum!

Aż 333 wolontariuszy wzięło udział w tegorocznej odsłonie akcji „Zapalmy płomyk nadziei”.  Podczas  Dnia Wszystkich Świętych przeprowadzili oni zbiórkę na rzecz żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II na cmentarzach w naszym mieście oraz w sąsiednich miejscowościach.

Pożar autobusu na stacji benzynowej? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Pełny młodzieży autobus płonie na stacji benzynowej. Są ranni, wymagający natychmiastowej pomocy, a straż pożarna zarządza ewakuację. Na szczęście to tylko ćwiczenia!