Wyprawy rowerowe trasą śląskich wytwórców

Wyprawy rowerowe i śląskie tradycje? To da się połączyć! Rusza najnowszy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej.

Już 3 lipca odbędzie się druga wyprawa rowerowa, podczas której uczestnicy poznają tajniki pracy piekarni. To tylko element programu, jaki przygotowano w ramach projektu pn. „Tradycyjni wytwórcy naszego regionu”. Głównym celem realizowanego zadania jest zapoznanie uczestników z tajnikami tradycyjnego wyrobu produktów rolnych i spożywczych, a także poznanie historii lokalnych wytwórców.

- Chcemy się nauczyć sadzić rośliny, uprawiać pole, wytwarzać miód, a także poznać techniki robienia serów. Zaplanowaliśmy wizyty w szkółce drzew i krzewów, piekarni, gospodarstwie warzywnym i zwierzęcym oraz w pasiece – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Rogoźnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu poprzez maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem 889 549 894. Na każdą z wypraw obowiązują zapisy! Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Projekt „Tradycyjny wytwórcy naszego regionu” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Od sierpnia w urzędzie zapłacisz kartą lub telefonem

Wniesienie opłaty w Urzędzie Miasta Żory nie będzie już wiązało się z koniecznością czekania w kolejce do banku lub logowania się do usługi bankowości elektronicznej. Już od sierpnia wszystkie należności będzie także można uregulować za pomocą karty płatniczej lub telefonu.

Nie otrzymałeś decyzji podatkowej? Zgłoś się do Urzędu Miasta

W związku z przeprowadzoną w 2016 r. na terenie Żor modernizacją gruntów i budynków, decyzje ustalające wysokość podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego są w tym roku dostarczane do mieszkańców sukcesywnie przez cały rok.

Oddaj krew na rynku i uratuj komuś życie!

Podczas wakacji w wielu szpitalach na terenie całej Polski brakuje krwi. Dlatego też na żorskim rynku odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa, podczas której żorzanie będą mogli pomóc potrzebującym. Oddaj krew i uratuj komuś życie!

Podwójnie złota Ewa Swoboda!

W ostatnich tygodniach Ewa Swoboda dopisała do swojego bogatego już dorobku kolejne zwycięstwa w zawodach wysokiej rangi. Żorzanka najpierw zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy do lat 23, a następnie podczas Mistrzostw Polski w Białymstoku potwierdziła, że w naszym kraju nikt nie może jej zagrozić!

Utrudnienia w ruchu w związku z przejazdem Tour de Pologne

Już we wtorek 1 sierpnia peleton 74. Tour de Pologne wypełniony gwiazdami światowego kolarstwa przejedzie przez Żory. W związku z tym kierowcy poruszający się ulicami naszego miasta muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.