Wyprawy rowerowe trasą śląskich wytwórców

Wyprawy rowerowe i śląskie tradycje? To da się połączyć! Rusza najnowszy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rogoźnej.

Już 3 lipca odbędzie się druga wyprawa rowerowa, podczas której uczestnicy poznają tajniki pracy piekarni. To tylko element programu, jaki przygotowano w ramach projektu pn. „Tradycyjni wytwórcy naszego regionu”. Głównym celem realizowanego zadania jest zapoznanie uczestników z tajnikami tradycyjnego wyrobu produktów rolnych i spożywczych, a także poznanie historii lokalnych wytwórców.

- Chcemy się nauczyć sadzić rośliny, uprawiać pole, wytwarzać miód, a także poznać techniki robienia serów. Zaplanowaliśmy wizyty w szkółce drzew i krzewów, piekarni, gospodarstwie warzywnym i zwierzęcym oraz w pasiece – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Rogoźnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu poprzez maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem 889 549 894. Na każdą z wypraw obowiązują zapisy! Więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Projekt „Tradycyjny wytwórcy naszego regionu” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.