Nowi partnerzy Żorskiej Karty Seniora

Już od niemal trzech lat starsi mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać z wielu atrakcyjnych zniżek w ramach programu Żorska Karta Seniora. Program wciąż zdobywa nowych partnerów, wzbogacając ofertę dla seniorów.

- Celem programu jest włączenie seniorów do aktywnego życia społeczności lokalnej oraz zwiększenie dostępności oferty z zakresu kultury, sportu i rekreacji. Zadaniem programu jest ułatwienie osobom, które ukończyły 60 rok życia korzystanie z produktów, usług i świadczeń na terenie Żor, poprzez zapewnienie oferty korzystnej dla seniorów – mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Żorska Karta Seniora jest honorowana na terenie naszego miasta w punktach, które włączyły się do programu. O wydanie dokumentu mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60 rok życia i na stałe mieszkają w Żorach. Karty wydawane są w Zespole Spraw Społecznych, mieszczącym się w Urzędzie Miasta Żory przy Rynku 9, pok. 100. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 43 48 134 i 32 43 48 135.

Wykaz punktów partnerskich Żorskiej Karty Seniora (aktualny wykaz na dzień 10.07.2017)

 Żorska Karta Seniora

Najnowsze:

Oddaj krew – uratuj życie!

W najbliższą środę w naszym mieście odbędzie się kolejna odsłona akcji krwiodawstwa. Bezcenną krew będzie można oddać w specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. 

Przed nami Festiwal Nauki i Techniki Żory 2018!

Już w tym tygodniu odbędzie się finał Festiwalu Nauki i Techniki. Podczas imprezy zaplanowano m.in. pokazy, wykłady oraz warsztaty.

Kurier Żorski – nr 4/2018

W najbliższym dniach do domów i mieszkań żorzan trafi najnowszy, czwarty w tym roku numer Kuriera Żorskiego. Zachęcamy do zapoznania się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Nowe prawo wodne sprawia, że mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki

W związku z nowymi przepisami prawa, wprowadzonymi na szczeblu ogólnokrajowym, mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki. Podkreślmy, że na wzroście opłat ani złotówki nie zarobi zarówno miasto, jak i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory sp. z o.o. Dodatkowe pieniądze za usługi wodne w całości wpłyną do nowopowstałego państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej Wody Polskie.

„Łączymy z energią” – lista osób zakwalifikowanych do projektu

Zgodnie z Regulaminem naboru wniosków i realizacji projektu „Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego poniżej przedstawiamy listę rankingową osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie.