Nowi partnerzy Żorskiej Karty Seniora

Już od niemal trzech lat starsi mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać z wielu atrakcyjnych zniżek w ramach programu Żorska Karta Seniora. Program wciąż zdobywa nowych partnerów, wzbogacając ofertę dla seniorów.

- Celem programu jest włączenie seniorów do aktywnego życia społeczności lokalnej oraz zwiększenie dostępności oferty z zakresu kultury, sportu i rekreacji. Zadaniem programu jest ułatwienie osobom, które ukończyły 60 rok życia korzystanie z produktów, usług i świadczeń na terenie Żor, poprzez zapewnienie oferty korzystnej dla seniorów – mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Żorska Karta Seniora jest honorowana na terenie naszego miasta w punktach, które włączyły się do programu. O wydanie dokumentu mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60 rok życia i na stałe mieszkają w Żorach. Karty wydawane są w Zespole Spraw Społecznych, mieszczącym się w Urzędzie Miasta Żory przy Rynku 9, pok. 100. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 43 48 134 i 32 43 48 135.

Wykaz punktów partnerskich Żorskiej Karty Seniora (aktualny wykaz na dzień 10.07.2017)

 Żorska Karta Seniora

Najnowsze:

Kibicuj niepełnosprawnym sportowcom! Przed nami XX Śląski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych

To będzie niezwykłe święto koszykówki, pełne sportowych emocji i ducha fair play! W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach rozegrany zostanie XX Śląski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych. Zapraszamy do kibicowania!

Zniknęły twoje dokumenty? Zastrzeż je w banku

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z nielegalnym wykorzystaniem naszych danych. Co zrobić, kiedy utraciliśmy dokumenty? Należy je zastrzec!

Muzeum wyróżnione za zaangażowanie w Europejskie Dni Dziedzictwa

Podczas uroczystej gali organizowanej w Opolu, przyznano nagrody dla organizatorów wydarzeń w ramach jubileuszowej 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, odbywającej się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. W gronie wyróżnionych znalazło się Muzeum Miejskie w Żorach.

Sesja Żorskiej Rady Seniorów – 27 listopada 2017 r.

Żorska Rada Seniorów spotka się na sesji, by porozmawiać o sprawach dotyczących starszych mieszkańców naszego miasta.

Startuje szkółka łyżwiarska dla dzieci i dorosłych!

Nie ważne ile macie lat – jeśli chcecie nauczyć się jeździć na łyżwach lub poprawić swoją technikę jazdy, to koniecznie zgłoście się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach! Trwają zapisy do szkółek łyżwiarskich dla dzieci i dorosłych.