Nowi partnerzy Żorskiej Karty Seniora

Już od niemal trzech lat starsi mieszkańcy naszego miasta mogą korzystać z wielu atrakcyjnych zniżek w ramach programu Żorska Karta Seniora. Program wciąż zdobywa nowych partnerów, wzbogacając ofertę dla seniorów.

- Celem programu jest włączenie seniorów do aktywnego życia społeczności lokalnej oraz zwiększenie dostępności oferty z zakresu kultury, sportu i rekreacji. Zadaniem programu jest ułatwienie osobom, które ukończyły 60 rok życia korzystanie z produktów, usług i świadczeń na terenie Żor, poprzez zapewnienie oferty korzystnej dla seniorów – mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Żorska Karta Seniora jest honorowana na terenie naszego miasta w punktach, które włączyły się do programu. O wydanie dokumentu mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 60 rok życia i na stałe mieszkają w Żorach. Karty wydawane są w Zespole Spraw Społecznych, mieszczącym się w Urzędzie Miasta Żory przy Rynku 9, pok. 100. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 43 48 134 i 32 43 48 135.

Wykaz punktów partnerskich Żorskiej Karty Seniora (aktualny wykaz na dzień 10.07.2017)

 Żorska Karta Seniora

Najnowsze:

Hala pełna ludzi i sportowych emocji! Za nami dzień treningowy Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy z 9 śląskich klubów odwiedzili dziś żorską halę sportową MOSiR. Niepełnosprawni sportowcy wzięli udział w XXV Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Transmisja na żywo – przydział mieszkań w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”

Ponad tysiąc nowych mieszkań powstanie dzięki innowacyjnemu projektowi „Z przyszłością w Żorach”! Mieszkania czynszowe to doskonała opcja dla tych, którzy marzą o własnym „M”, a nie chcą zaciągać kredytu. Najemców, którzy zamieszkają w nowych budynkach poznamy już w najbliższą sobotę 24 lutego. Zapraszamy do śledzenia na żywo transmisji z ustalenia kolejności prawa do wyboru mieszkań!

Skrajnie łatwopalne – nowa wystawa w galerii żorskiego kina

Wystawa malarstwa pt. „Skrajnie łatwopalne” eksponowana jest obecnie w kinie „Na Starówce”. Na wystawie można oglądać prace młodego żorskiego artysty Wojciecha Kazimierczaka.

Utrudnienia na ul. Dworcowej. Rusza remont przejazdu kolejowego

PKP PLK S.A. przeprowadzi prace związane z przebudową torów kolejowych (wymiana kolejnych dwóch torowisk i tzw. przejścia rozjazdowego) na przejeździe na ul. Dworcowej. Utrudnienia w ruchu potrwają trzy tygodnie i rozpoczną się 26 lutego o godz. 9:00.

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.