Fachowe wsparcie dla osób uzależnionych i ich rodzin

Niedawno swoją działalność w naszym mieście wznowił Klub Abstynentów „Ster”, który skupia się na pomocy ludziom zmagającym się z różnymi nałogami. Do 28 sierpnia w Klubie prowadzona będzie terapie leczenia uzależnień oraz warsztaty psychoterapeutyczne dla rodzin osób uzależnionych. 

Klub Abstynenta „Ster” realizuje zadanie publiczne pod nazwa „Terapie leczenia uzależnień i wsparcie psychoterapeutyczne dla rodzin współuzależnionych”. W ramach tego projektu od początku czerwca do 28 sierpnia organizowane są zajęcia indywidualnej i grupowej terapii uzależnień prowadzone przez profesjonalnego terapeutę oraz warsztaty psychoterapeutyczne, skierowane do rodzin osób zmagających się z nałogami.

Zajęcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach od 16:00 – 19:00 w Klubie Abstynentów „Ster”, mieszczącym się w siedzibie Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych na os. Sikorskiego 52. Zapisy przyjmowane są w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16:00 – 18:00 w siedzibie Klubu „Ster”.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Żory.

 

Ster

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.