Fachowe wsparcie dla osób uzależnionych i ich rodzin

Niedawno swoją działalność w naszym mieście wznowił Klub Abstynentów „Ster”, który skupia się na pomocy ludziom zmagającym się z różnymi nałogami. Do 28 sierpnia w Klubie prowadzona będzie terapie leczenia uzależnień oraz warsztaty psychoterapeutyczne dla rodzin osób uzależnionych. 

Klub Abstynenta „Ster” realizuje zadanie publiczne pod nazwa „Terapie leczenia uzależnień i wsparcie psychoterapeutyczne dla rodzin współuzależnionych”. W ramach tego projektu od początku czerwca do 28 sierpnia organizowane są zajęcia indywidualnej i grupowej terapii uzależnień prowadzone przez profesjonalnego terapeutę oraz warsztaty psychoterapeutyczne, skierowane do rodzin osób zmagających się z nałogami.

Zajęcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach od 16:00 – 19:00 w Klubie Abstynentów „Ster”, mieszczącym się w siedzibie Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych na os. Sikorskiego 52. Zapisy przyjmowane są w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16:00 – 18:00 w siedzibie Klubu „Ster”.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Żory.

 

Ster

Najnowsze:

Sesja i dyżury Żorskiej Rady Seniorów

Żorska Rada Seniorów stawia sobie za cel integrację, wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych w naszym mieście. Przed nami kolejna sesja, podczas której będą obradowali członkowie rady. Osoby zainteresowane sprawami seniorów mogą także zgłosić się na dyżury.

Sesja Rady Miasta – styczeń 2018

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 25 stycznia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.

Upamiętniono 73 rocznicę Marszu Śmierci

Złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 23 więźniów zamordowanych w Żorach, podczas ewakuacji obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w styczniu 1945 roku, uczczono w naszym mieście pamięć ofiar tzw. Marszu Śmierci.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem – 18 stycznia 2018 r.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić silne porywy wiatru.

Wyborco, sprawdź czy jesteś w rejestrze

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!