Fachowe wsparcie dla osób uzależnionych i ich rodzin

Niedawno swoją działalność w naszym mieście wznowił Klub Abstynentów „Ster”, który skupia się na pomocy ludziom zmagającym się z różnymi nałogami. Do 28 sierpnia w Klubie prowadzona będzie terapie leczenia uzależnień oraz warsztaty psychoterapeutyczne dla rodzin osób uzależnionych. 

Klub Abstynenta „Ster” realizuje zadanie publiczne pod nazwa „Terapie leczenia uzależnień i wsparcie psychoterapeutyczne dla rodzin współuzależnionych”. W ramach tego projektu od początku czerwca do 28 sierpnia organizowane są zajęcia indywidualnej i grupowej terapii uzależnień prowadzone przez profesjonalnego terapeutę oraz warsztaty psychoterapeutyczne, skierowane do rodzin osób zmagających się z nałogami.

Zajęcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach od 16:00 – 19:00 w Klubie Abstynentów „Ster”, mieszczącym się w siedzibie Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych na os. Sikorskiego 52. Zapisy przyjmowane są w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16:00 – 18:00 w siedzibie Klubu „Ster”.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Żory.

 

Ster

Najnowsze:

Strażacy ewakuowali rannych z płonącego autobusu! Bez obaw, to tylko ćwiczenia

Autobus przewożący młodzież z Ostrawy do Gdańska staje w płomieniach, zatrzymując się na stacji benzynowej przy autostradzie A1 w Żorach. Wśród uczniów wybucha panika, jest wielu rannych. Na szczęście to nie prawdziwe zdarzenie, a tylko scenariusz ćwiczeń prowadzonych przez służby reagowania kryzysowego.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 listopada ze względu na prace remontowe na wiadukcie przy ul. Nowopszczyńskiej wprowadzono ruch wahadłowy. Na powyższy temat będziemy informować na bieżąco.

Wybierz się w podróż do Japonii podczas Festiwalu OPINIE

Kraina Kwitnącej Wiśni będzie tematem przewodnim szóstej odsłony Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA. Już w najbliższą sobotę odbędzie się „Dzień Japonii”, podczas którego, będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze tego egzotycznego kraju, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Rekordowa zbiórka na rzecz żorskiego hospicjum!

Aż 333 wolontariuszy wzięło udział w tegorocznej odsłonie akcji „Zapalmy płomyk nadziei”.  Podczas  Dnia Wszystkich Świętych przeprowadzili oni zbiórkę na rzecz żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II na cmentarzach w naszym mieście oraz w sąsiednich miejscowościach.

Pożar autobusu na stacji benzynowej? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Pełny młodzieży autobus płonie na stacji benzynowej. Są ranni, wymagający natychmiastowej pomocy, a straż pożarna zarządza ewakuację. Na szczęście to tylko ćwiczenia!