Towarzystwo BALLO z dofinansowaniem z program „Decydujesz, pomagamy”

5 tysięcy złotych dofinansowania otrzymało Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży BALLO z Żor, w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Pieniądze zostaną przeznaczone na działania związane z promocją zdrowego stylu życia.

Głosowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” odbywało się w sklepach sieci Tesco. Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży BALLO zgłosiło projekt pn. „Z integracyjną eko-zabawą po sukces”, który ma na celu promocję zdrowego stylu życia, integrację grup lokalnych, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej, ekologicznej i zdrowotnej przez bezpośredni kontakt z tańcem, piosenką, sportem i przyrodą. Właśnie ten projekt zwyciężył, zdobywając aż 13 496 głosów i otrzymał grant w wysokości 5 tysięcy złotych.

Projekt będzie realizowany przez członków zespołu Wesołe Nutki oraz dzieci z grupy „Młodzi Sportowcy” z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Rybnika. Jego realizacja rozpocznie się już w piątek 2 czerwca w Warowni Pszczyńskich Rycerzy.

 

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.