Towarzystwo BALLO z dofinansowaniem z program „Decydujesz, pomagamy”

5 tysięcy złotych dofinansowania otrzymało Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży BALLO z Żor, w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Pieniądze zostaną przeznaczone na działania związane z promocją zdrowego stylu życia.

Głosowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” odbywało się w sklepach sieci Tesco. Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży BALLO zgłosiło projekt pn. „Z integracyjną eko-zabawą po sukces”, który ma na celu promocję zdrowego stylu życia, integrację grup lokalnych, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej, ekologicznej i zdrowotnej przez bezpośredni kontakt z tańcem, piosenką, sportem i przyrodą. Właśnie ten projekt zwyciężył, zdobywając aż 13 496 głosów i otrzymał grant w wysokości 5 tysięcy złotych.

Projekt będzie realizowany przez członków zespołu Wesołe Nutki oraz dzieci z grupy „Młodzi Sportowcy” z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Rybnika. Jego realizacja rozpocznie się już w piątek 2 czerwca w Warowni Pszczyńskich Rycerzy.

 

Najnowsze:

Strażacy ewakuowali rannych z płonącego autobusu! Bez obaw, to tylko ćwiczenia

Autobus przewożący młodzież z Ostrawy do Gdańska staje w płomieniach, zatrzymując się na stacji benzynowej przy autostradzie A1 w Żorach. Wśród uczniów wybucha panika, jest wielu rannych. Na szczęście to nie prawdziwe zdarzenie, a tylko scenariusz ćwiczeń prowadzonych przez służby reagowania kryzysowego.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 listopada ze względu na prace remontowe na wiadukcie przy ul. Nowopszczyńskiej wprowadzono ruch wahadłowy. Na powyższy temat będziemy informować na bieżąco.

Wybierz się w podróż do Japonii podczas Festiwalu OPINIE

Kraina Kwitnącej Wiśni będzie tematem przewodnim szóstej odsłony Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA. Już w najbliższą sobotę odbędzie się „Dzień Japonii”, podczas którego, będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze tego egzotycznego kraju, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Rekordowa zbiórka na rzecz żorskiego hospicjum!

Aż 333 wolontariuszy wzięło udział w tegorocznej odsłonie akcji „Zapalmy płomyk nadziei”.  Podczas  Dnia Wszystkich Świętych przeprowadzili oni zbiórkę na rzecz żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II na cmentarzach w naszym mieście oraz w sąsiednich miejscowościach.

Pożar autobusu na stacji benzynowej? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Pełny młodzieży autobus płonie na stacji benzynowej. Są ranni, wymagający natychmiastowej pomocy, a straż pożarna zarządza ewakuację. Na szczęście to tylko ćwiczenia!