Towarzystwo BALLO z dofinansowaniem z program „Decydujesz, pomagamy”

5 tysięcy złotych dofinansowania otrzymało Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży BALLO z Żor, w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Pieniądze zostaną przeznaczone na działania związane z promocją zdrowego stylu życia.

Głosowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” odbywało się w sklepach sieci Tesco. Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży BALLO zgłosiło projekt pn. „Z integracyjną eko-zabawą po sukces”, który ma na celu promocję zdrowego stylu życia, integrację grup lokalnych, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej, ekologicznej i zdrowotnej przez bezpośredni kontakt z tańcem, piosenką, sportem i przyrodą. Właśnie ten projekt zwyciężył, zdobywając aż 13 496 głosów i otrzymał grant w wysokości 5 tysięcy złotych.

Projekt będzie realizowany przez członków zespołu Wesołe Nutki oraz dzieci z grupy „Młodzi Sportowcy” z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Rybnika. Jego realizacja rozpocznie się już w piątek 2 czerwca w Warowni Pszczyńskich Rycerzy.

 

Najnowsze:

Sesja i dyżury Żorskiej Rady Seniorów

Żorska Rada Seniorów stawia sobie za cel integrację, wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych w naszym mieście. Przed nami kolejna sesja, podczas której będą obradowali członkowie rady. Osoby zainteresowane sprawami seniorów mogą także zgłosić się na dyżury.

Sesja Rady Miasta – styczeń 2018

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 25 stycznia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.

Upamiętniono 73 rocznicę Marszu Śmierci

Złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 23 więźniów zamordowanych w Żorach, podczas ewakuacji obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w styczniu 1945 roku, uczczono w naszym mieście pamięć ofiar tzw. Marszu Śmierci.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem – 18 stycznia 2018 r.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić silne porywy wiatru.

Wyborco, sprawdź czy jesteś w rejestrze

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!