Raju! Bajka, czyli gra terenowa w Kleszczowie

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się realizacja kolejnej z Inicjatyw lokalnych w kulturze, współfinansowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Tym razem będzie to projekt pn. „Raju! Bajka”, czyli ciekawa gra terenowa na łonie przyrody.

Gra terenowa „Raju! Bajka” skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym. Zabawa , która odbędzie się w lesie na terenie dzielnicy Kleszczów będzie łączyła ciekawe wyzwania na łonie przyrody ze światem bajek. Zabawa rozpocznie się w sobotę 3 czerwca o godzinie 16:00 na boisku przy ZSP-6 w Kleszczowie, przy ul. Pszczyńskiej 81. Zapisy będą przyjmowane w dniu imprezy, od godziny 14:00. Ilość miejsc ograniczona. Udział w grze jest bezpłatny.

Inicjatywa kulturalna realizowana w ramach programu Miejskiego Ośrodka Kultury „Inicjatywy lokalne w kulturze Żory 2017”.

 

Raju! Bajka

Najnowsze:

Hala pełna ludzi i sportowych emocji! Za nami dzień treningowy Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy z 9 śląskich klubów odwiedzili dziś żorską halę sportową MOSiR. Niepełnosprawni sportowcy wzięli udział w XXV Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Transmisja na żywo – przydział mieszkań w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”

Ponad tysiąc nowych mieszkań powstanie dzięki innowacyjnemu projektowi „Z przyszłością w Żorach”! Mieszkania czynszowe to doskonała opcja dla tych, którzy marzą o własnym „M”, a nie chcą zaciągać kredytu. Najemców, którzy zamieszkają w nowych budynkach poznamy już w najbliższą sobotę 24 lutego. Zapraszamy do śledzenia na żywo transmisji z ustalenia kolejności prawa do wyboru mieszkań!

Skrajnie łatwopalne – nowa wystawa w galerii żorskiego kina

Wystawa malarstwa pt. „Skrajnie łatwopalne” eksponowana jest obecnie w kinie „Na Starówce”. Na wystawie można oglądać prace młodego żorskiego artysty Wojciecha Kazimierczaka.

Utrudnienia na ul. Dworcowej. Rusza remont przejazdu kolejowego

PKP PLK S.A. przeprowadzi prace związane z przebudową torów kolejowych (wymiana kolejnych dwóch torowisk i tzw. przejścia rozjazdowego) na przejeździe na ul. Dworcowej. Utrudnienia w ruchu potrwają trzy tygodnie i rozpoczną się 26 lutego o godz. 9:00.

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.