Rodzinny Festyn na sportowo z SP 17

Szkoła Podstawowa nr 17 zaprasza całe rodziny do aktywnego spędzenia czasu podczas Rodzinnego Festynu na sportowo. Przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Rodzinny Festyn na sportowo z SP 17 odbędzie się już w najbliższą sobotę 3 czerwca na terenie przy Szkole Podstawowej nr 17, mieszczącej się przy ul. Dąbrowskiego 15 w Żorach. Impreza wystartuje o godzinie 11:00, wtedy też rozpocznie się rywalizacja w wieloboju sprawnościowym dla dzieci oraz rodzin. Każdy chętny będzie mógł pobrać kartę startową i spróbować swoich sił w takich konkurencjach, jak: sprawdzian prędkości rzutu, mini boule, strzały do bramki, kupowanie lodów, przenoszenie woreczków, rzuty do celu czy skok w dal z miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a najlepsi w poszczególnych kategoriach także nagrody.

O godzinie 14:00 odbędzie się pokazowy mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami rodziców oraz uczniów szkoły. Oprócz tego na wszystkich uczestników imprezy będą czekały: turniej gry w boule, dmuchańce, kącik gastronomiczny, pokaz udzielania pierwszej pomocy, malowanie twarzy, zumba oraz zabawa przy muzyce z DJ-em. Wstęp wolny!

 

Festyn SP17

Najnowsze:

Strażacy ewakuowali rannych z płonącego autobusu! Bez obaw, to tylko ćwiczenia

Autobus przewożący młodzież z Ostrawy do Gdańska staje w płomieniach, zatrzymując się na stacji benzynowej przy autostradzie A1 w Żorach. Wśród uczniów wybucha panika, jest wielu rannych. Na szczęście to nie prawdziwe zdarzenie, a tylko scenariusz ćwiczeń prowadzonych przez służby reagowania kryzysowego.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 listopada ze względu na prace remontowe na wiadukcie przy ul. Nowopszczyńskiej wprowadzono ruch wahadłowy. Na powyższy temat będziemy informować na bieżąco.

Wybierz się w podróż do Japonii podczas Festiwalu OPINIE

Kraina Kwitnącej Wiśni będzie tematem przewodnim szóstej odsłony Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA. Już w najbliższą sobotę odbędzie się „Dzień Japonii”, podczas którego, będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze tego egzotycznego kraju, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Rekordowa zbiórka na rzecz żorskiego hospicjum!

Aż 333 wolontariuszy wzięło udział w tegorocznej odsłonie akcji „Zapalmy płomyk nadziei”.  Podczas  Dnia Wszystkich Świętych przeprowadzili oni zbiórkę na rzecz żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II na cmentarzach w naszym mieście oraz w sąsiednich miejscowościach.

Pożar autobusu na stacji benzynowej? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Pełny młodzieży autobus płonie na stacji benzynowej. Są ranni, wymagający natychmiastowej pomocy, a straż pożarna zarządza ewakuację. Na szczęście to tylko ćwiczenia!