Kajakowy Dzień Dziecka na Śmieszku

Z myślą o młodych mieszkańcach naszego miasta, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny, Śląski Klub Turystyki Kajakowej „Neptun”, ZHP KH Żory oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach organizują Kajakowy Dzień Dziecka.

Impreza odbędzie w czwartek 1 czerwca się na terenie przy „Śmieszku”. Do udział w wydarzeniu, które rozpocznie się o godz. 9:00 zaproszono zorganizowane grupy uczniów żorskich szkół. Wśród konkurencji znajdą się: wyścig na kajakach do boji, przysiady z wiosłem, mini bieg z wiosłem oraz kamizelką i jajkiem, rzut kołem ratunkowym do celu, przeciąganie liny, przeciąganie kajaka, rzeźbienie z piasku oraz pływanie rekreacyjne na kajakach i canoe.

Program imprezy
9:00 – zbiórka uczestników na plaży przy stawie „Śmieszek”
9:15  – uroczyste otwarcie imprezy, przedstawienie kadry, podział na grupy oraz mini szkolenie dotyczące zachowania się na wodzie
9:30 – 12:00  – konkurencje sportowe na wodzie i biwaku
10:00 – 12:00  – prezentacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, grupowe ćwiczenia praktyczne z  fantomem
12:00 – 12:30  – przerwa na posiłek, kiełbaski z ogniska
12.30 – 13:00  – uroczyste zakończenie imprezy

 

Kajakowy Dzień Dziecka

Najnowsze:

Kibicuj niepełnosprawnym sportowcom! Przed nami XX Śląski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych

To będzie niezwykłe święto koszykówki, pełne sportowych emocji i ducha fair play! W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach rozegrany zostanie XX Śląski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych. Zapraszamy do kibicowania!

Zniknęły twoje dokumenty? Zastrzeż je w banku

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z nielegalnym wykorzystaniem naszych danych. Co zrobić, kiedy utraciliśmy dokumenty? Należy je zastrzec!

Muzeum wyróżnione za zaangażowanie w Europejskie Dni Dziedzictwa

Podczas uroczystej gali organizowanej w Opolu, przyznano nagrody dla organizatorów wydarzeń w ramach jubileuszowej 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, odbywającej się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. W gronie wyróżnionych znalazło się Muzeum Miejskie w Żorach.

Sesja Żorskiej Rady Seniorów – 27 listopada 2017 r.

Żorska Rada Seniorów spotka się na sesji, by porozmawiać o sprawach dotyczących starszych mieszkańców naszego miasta.

Startuje szkółka łyżwiarska dla dzieci i dorosłych!

Nie ważne ile macie lat – jeśli chcecie nauczyć się jeździć na łyżwach lub poprawić swoją technikę jazdy, to koniecznie zgłoście się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach! Trwają zapisy do szkółek łyżwiarskich dla dzieci i dorosłych.