Kajakowy Dzień Dziecka na Śmieszku

Z myślą o młodych mieszkańcach naszego miasta, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny, Śląski Klub Turystyki Kajakowej „Neptun”, ZHP KH Żory oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach organizują Kajakowy Dzień Dziecka.

Impreza odbędzie w czwartek 1 czerwca się na terenie przy „Śmieszku”. Do udział w wydarzeniu, które rozpocznie się o godz. 9:00 zaproszono zorganizowane grupy uczniów żorskich szkół. Wśród konkurencji znajdą się: wyścig na kajakach do boji, przysiady z wiosłem, mini bieg z wiosłem oraz kamizelką i jajkiem, rzut kołem ratunkowym do celu, przeciąganie liny, przeciąganie kajaka, rzeźbienie z piasku oraz pływanie rekreacyjne na kajakach i canoe.

Program imprezy
9:00 – zbiórka uczestników na plaży przy stawie „Śmieszek”
9:15  – uroczyste otwarcie imprezy, przedstawienie kadry, podział na grupy oraz mini szkolenie dotyczące zachowania się na wodzie
9:30 – 12:00  – konkurencje sportowe na wodzie i biwaku
10:00 – 12:00  – prezentacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, grupowe ćwiczenia praktyczne z  fantomem
12:00 – 12:30  – przerwa na posiłek, kiełbaski z ogniska
12.30 – 13:00  – uroczyste zakończenie imprezy

 

Kajakowy Dzień Dziecka

Najnowsze:

Hala pełna ludzi i sportowych emocji! Za nami dzień treningowy Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy z 9 śląskich klubów odwiedzili dziś żorską halę sportową MOSiR. Niepełnosprawni sportowcy wzięli udział w XXV Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Transmisja na żywo – przydział mieszkań w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”

Ponad tysiąc nowych mieszkań powstanie dzięki innowacyjnemu projektowi „Z przyszłością w Żorach”! Mieszkania czynszowe to doskonała opcja dla tych, którzy marzą o własnym „M”, a nie chcą zaciągać kredytu. Najemców, którzy zamieszkają w nowych budynkach poznamy już w najbliższą sobotę 24 lutego. Zapraszamy do śledzenia na żywo transmisji z ustalenia kolejności prawa do wyboru mieszkań!

Skrajnie łatwopalne – nowa wystawa w galerii żorskiego kina

Wystawa malarstwa pt. „Skrajnie łatwopalne” eksponowana jest obecnie w kinie „Na Starówce”. Na wystawie można oglądać prace młodego żorskiego artysty Wojciecha Kazimierczaka.

Utrudnienia na ul. Dworcowej. Rusza remont przejazdu kolejowego

PKP PLK S.A. przeprowadzi prace związane z przebudową torów kolejowych (wymiana kolejnych dwóch torowisk i tzw. przejścia rozjazdowego) na przejeździe na ul. Dworcowej. Utrudnienia w ruchu potrwają trzy tygodnie i rozpoczną się 26 lutego o godz. 9:00.

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.