XIV Marsz Nadziei przejdzie przez Żory, jako gest solidarności z chorymi na raka

Już po raz czternasty ulicami naszego miasta przejdzie Marsz Nadziei, organizowany przez Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Marsz zakończy tegoroczną edycji Międzynarodowego Programu „Pola Nadziei”.

W najbliższy piątek 2 czerwca dzieci i młodzież zamanifestują solidarność i wsparcie dla osób chorych, promując przy tym ideę opieki hospicyjnej i wolontariatu. XIV Marsz Nadziei wyruszy o godzinie 11:15 sprzed siedziby Hospicjum im. Jana Pawła II, przy ul. Promiennej 4. Następnie ul. Okrężną, Boryńską, Górnym Przedmieściem – przez Rynek i ul. Szeptyckiego przejdzie do Domu Kultury. Tam, podczas krótkiego programu artystycznego, podsumowana zostanie XIV edycja „Pól Nadziei”. Wręczone zostaną również nagrody zwycięzcom konkursów – plastycznego „Żonkilowe logo” i literackiego – „Historia z żonkilem w tle”.

Jak co roku, do udziału w Marszu Nadziei zaproszeni są podopieczni przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele samorządu i mediów, a także wszyscy przyjaciele żorskiego Hospicjum.

 

Marsz Nadziei

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.