XIV Marsz Nadziei przejdzie przez Żory, jako gest solidarności z chorymi na raka

Już po raz czternasty ulicami naszego miasta przejdzie Marsz Nadziei, organizowany przez Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Marsz zakończy tegoroczną edycji Międzynarodowego Programu „Pola Nadziei”.

W najbliższy piątek 2 czerwca dzieci i młodzież zamanifestują solidarność i wsparcie dla osób chorych, promując przy tym ideę opieki hospicyjnej i wolontariatu. XIV Marsz Nadziei wyruszy o godzinie 11:15 sprzed siedziby Hospicjum im. Jana Pawła II, przy ul. Promiennej 4. Następnie ul. Okrężną, Boryńską, Górnym Przedmieściem – przez Rynek i ul. Szeptyckiego przejdzie do Domu Kultury. Tam, podczas krótkiego programu artystycznego, podsumowana zostanie XIV edycja „Pól Nadziei”. Wręczone zostaną również nagrody zwycięzcom konkursów – plastycznego „Żonkilowe logo” i literackiego – „Historia z żonkilem w tle”.

Jak co roku, do udziału w Marszu Nadziei zaproszeni są podopieczni przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele samorządu i mediów, a także wszyscy przyjaciele żorskiego Hospicjum.

 

Marsz Nadziei

Najnowsze:

Sesja i dyżury Żorskiej Rady Seniorów

Żorska Rada Seniorów stawia sobie za cel integrację, wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych w naszym mieście. Przed nami kolejna sesja, podczas której będą obradowali członkowie rady. Osoby zainteresowane sprawami seniorów mogą także zgłosić się na dyżury.

Sesja Rady Miasta – styczeń 2018

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 25 stycznia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.

Upamiętniono 73 rocznicę Marszu Śmierci

Złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 23 więźniów zamordowanych w Żorach, podczas ewakuacji obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w styczniu 1945 roku, uczczono w naszym mieście pamięć ofiar tzw. Marszu Śmierci.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem – 18 stycznia 2018 r.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić silne porywy wiatru.

Wyborco, sprawdź czy jesteś w rejestrze

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!